*

 

De slag om de iPad is begonnen

Steve Jobs met zijn Apple iPad. FOTO AP

ROTTERDAM - Microsoft-baas Steve Ballmer trok 6 januari op de CES in Las Vegas een lange neus naar zijn naamgenoot Jobs van Apple. Hij presenteerde de HP Slate als eerste volwaardige tablet-pc met Windows 7. Jobs moest nog tot 27 januari wachten voor hij de iPad kon aankondigen.

De HP Slate werd gisteren door HP zelf aan den volke getoond. Met de mededeling dat het dingetje echt dit jaar met Windows 7 in de winkel ligt. En het hele internet aankan, inclusief de sites met bewegend flash-beeld. Apple gruwt van flash en de iPad doet er dus niets mee. Ook Sony werkt aan de iPad-achtige pc.

De iPad komt in Nederland voorlopig niet uit. Maar dat schept mogelijkheden voor concurrentie. Nederlander Hugo Leijtens (30) vertelt vandaag in de Volkskrant dat hij met zijn mensen van zijn bedrijf Nexocial in Chengdu, China, een nPad in elkaar heeft gezet.

Gewoon onderdelen kopen bij de buren in Chengdu, een paar weken sleutelen en het werkt. Op Windows 7. Niet alleen een anaval op de iPad, maar ook op de Slate. Want deze nPad wordt vast goedkoper dan de Slate van HP. Wanneer ze in de winkel liggen weet Leijtens niet: ,,Dat is afhankelijk van de vraag. We zijn geen HP die in één keer grote aantallen kan draaien. Er moet eerst vraag zijn, dan gaan we produceren.''

Maar gezien zijn eerste contatcen met geïnteresseerden komt dat wel goed, vertrouwt Leijtens.

Leijtens is trouwens niet de enige. Rondom Chengdu, de Chinese Silicon Valley zijn tientallen bedrijfjes bezig Chinese klonen te maken van de iPad.  Voor een fractie van de prijs van de iPad. Gezonde concurrentie en een compliment voor Jobs.  Zoals dat met de iPod en iPhone ook al gebeurde. (PO)
09/03/10 11u30
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...

© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Showbizz: celebrities, film, muziek, royalty, kunst en literatuur


acap enabled