*

 

Micro-usb universele mobiellader

De micro-usb-stekker (rechts) wordt de mobiele standaard.

GENÈVE - De kogel is door de kerk; micro-usb wordt de standaard voor het opladen van mobieltjes. Vanaf volgend jaar wordt de standaard ingevoerd.

Vorige week besloot de International Telecommunication Union (ITU)in Genève de discussie over de universele lader te beslechten.

Vanuit de Europese Unie lag er enige tijd het verzoek al die verschillende mobiele laders eindelijk eens tot één type terug te brengen. De productie daarvan gaat jaarlijks gepaard met een enorme CO2-uitstoot. En ook zijn ze niet erg zuing als ze dag en nacht in het stopcontact blijvens teken.

De nieuwe laders worden niet alleen universeel, allemaal met een micro-usb-stekkertje, ze gaan ook nog eens een kwart van de stroom gebruiken die de huidige laders nodig hebben.

Verschillend merken hebben al toegezegd de universele lader te gaan voeren. Samsung en LG voeren al micro-usb. (POT)


26/10/09 11u46
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Showbizz & TV

Alles over


© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Showbizz: celebrities, film, muziek, royalty, kunst en literatuur


acap enabled