*

 

Kim Dotcom blijft in voorarrest

Kim Dotcom op een archieffoto uit 2002. © reuters

Het verzoek van Kim Dotcom, de hoofdverdachte in de Megaupload-affaire, om op borgtocht te worden vrijgelaten, is woensdag door de Nieuw-Zeelandse rechtbank afgewezen. Hij blijft in voorarrest.

Dotcom werd vrijdag gearresteerd, samen met drie andere verdachten, onder wie een 29-jarige Nederlander. Tegelijkertijd werd de website Megaupload.com, die gebruikers in staat stelde bestanden uit te wisselen, door de FBI uit de lucht gehaald.

Dotcom wordt door de Amerikaanse autoriteiten verdacht van onder meer internetpiraterij en het meewerken aan het witwassen van geld. De Verenigde Staten hebben om de uitlevering gevraagd van de 38-jarige in Duitsland geboren verdachte, die in werkelijkheid Kim Schmitz heet.

Dotcom is woonachtig in Nieuw-Zeeland en beschikt over een permanente verblijfsvergunning. Het kan enige maanden duren voordat over het uitleveringsverzoek van de VS is beslist. De rechter spreekt zich donderdag uit over het verzoek om borgtocht van de drie andere verdachten.
(Redactie)
24/01/12 23u33
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Showbizz & TV

© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Showbizz: celebrities, film, muziek, royalty, kunst en literatuur


acap enabled