*

Cameron getuigt voor mediacommissie

bewaar
Door: redactie
8-6-12 - 13:19  bron: ANP
Premier David Cameron. © afp.

De Britse premier David Cameron is opgeroepen om als getuige te verschijnen voor de commissie die de ethiek van de Britse pers onderzoekt. Dat onderzoek is ingesteld naar aanleiding van het afluisterschandaal bij de inmiddels opgedoekte boulevardkrant News of The World. Het verhoor staat voor donderdag op de agenda, heeft de commissie vandaag meegedeeld.

De regering-Cameron is onder vuur komen te liggen door onthullingen over haar nauwe banden met het media-imperium van Rupert Murdoch.

De leden van de commissie-Leveson bereiden zich voor op een parade van politieke zwaargewichten die volgende week langskomt. Zo wordt minister George Osborne van Financiƫn maandag aan de tand gevoeld, evenals voormalig premier Gordon Brown.

Een andere ex-premier, John Major, verschijnt dinsdag voor de commissie. Dat is op dezelfde dag dat de leider van oppositiepartij Labour, Ed Milliband, getuigt.

Voor woensdag staat onder anderen vicepremier Nick Clegg op het programma.

Wat vind jij van dit nieuws?