FOTO EPA
Een optreden van David Bowie uit 1973, waarin hij The Jean Genie zingt in Top of the Pops is teruggevonden in het archief van cameraman John Henshall.
Fans dachten dat ze de opname uit 1973 nooit meer zouden zien, nadat de BBC het gewist had. Maar John Henshall (69) vond de opnames in een stoffige oude doos in een keukenkastje. 'Ik wist helemaal niet dat de BBC de opnames gewist had en dat er naar gezocht werd', vertelt de cameraman in de Britse Mirror. 'Eén jongen was er zelfs al 12 jaar naar op zoek.'
Deze verloren gewaande performance wordt gezien als de 'Heilige Graal' van de optredens van Bowie. In de clip zie je de jonge zanger met The Spiders of Mars. Ze treden live op en volledig uitgedost in glamrock-outfit. 'David Bowie is hypnotiserend als hij The Jean Genie zingt en laat zien hoe briljant de show kan zijn', aldus Top of the Pops-producer Marc Cooper.
Vanavond, Top of the Pops, Christmas Special, 20.30 op BBC2.
In het filmpje hieronder zingt David Bowie het nummer Five Years in een opname van de BBC uit 1972.
- Kate Moss als David Bowie op cover Vogue
- 'Musical van hits van David Bowie in de maak'
- Dit is 'de beste baslijn aller tijden'


