*

 

Van Steensel snakt naar de play-offs

Leen van Steensel en Rober Braber (rechts). FOTO CARLA VOS

ROTTERDAM - De 2-1 overwinning in de uitwedstrijd tegen Veendam heeft Excelsior zichtbaar goed gedaan. De Kralingse club heeft de strijd om de vijfde plaats nog in eigen hand en kan bij een overwinning vanavond op eigen veld tegen Helmond Sport zelfs nog vierde worden.

De belangrijke uitzege in het hoge noorden was een enorme opsteker voor Excelsior. En voor Leen van Steensel, de robuuste voorstopper die een groot aandeel had in het resultaat.

Door het binnenhalen van de eerste periodetitel was Excelsior al vroeg in het seizoen verzekerd van een ticket voor de play-offs. Nadat de ploeg van trainer Ton Lokhoff na de winterstop de aansluiting op de uiteindelijke kampioen VVV Venlo verloor, werd het spel van de Kralingers al snel minder.

Een excuus is het wegvallen van Michel van Guldener met een zware knieblessure, maar de 25-jarige Van Steensel is ervan overtuigd dat ook zonder de getalenteerde aanvaller Excelsior genoeg kwaliteiten heeft om in de play-offs hoge ogen te gooien.

,,We hebben een goed elftal en we hoeven voor niemand in de Jupiler League onder te doen, maar het heeft bij ons meegespeeld dat er de laatste weken niets meer op het spel stond. VVV stond een straatlengte op ons voor. We hadden al een periode en dan sluipt er toch een bepaalde gemakzucht in een groep. Dat is niet goed, maar het gebeurt ongemerkt. We hebben daar vorige week ook met elkaar over gesproken. Het vertrouwen was er wel, maar je hebt soms even een overwinning nodig zodat iedereen zich weer lekker gaat voelen. Daarvoor was het resultaat in Veendam belangrijk en als we daar in de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport een goed vervolg aan geven dan zijn we helemaal klaar voor de nacompetitie,'' klinkt de Utrechter strijdvaardig.

Met nog één wedstrijd te gaan, heeft Excelsior één punt voorsprong op MVV dat zesde staat. Zwolle neemt de vierde plaats in. Ook deze ploeg kan Excelsior nog passeren. ,,De vijfde plaats vinden we erg belangrijk, want dan kom je in de play-offs pas in de tweede ronde in actie. Daarvoor moeten we dus wel eerst van Helmond Sport winnen. Laten we dat niet vergeten. Als dat lukt dan treffen we RKC Waalwijk of - als we vierde worden - Cambuur Leeuwarden. Tegen die laatste club hebben we twee keer gelijkgespeeld.''



Van Steensel rekent echter op een tweekamp met RKC. ,,uiteraard zeggen mensen dat we dan weinig kans maken, omdat we de laatste keer thuis met 5-0 hebben verloren, maar in Waalwijk werd het 1-1 en toen hadden wij die wedstrijd gewoon moeten winnen. Aan die laatste uitglijder moeten we niet al te veel waarde hechten. Dat kan een keer gebeuren.''

Van Steensel lijkt zelf de laatste weken ook weer helemaal opgebloeid. Hij scoorde niet alleen in Veendam, maar deed dat ook al in Roosendaal. Daar won Excelsior ook met 2-1. ,,Maar ik zie dat nog steeds niet als mijn voornaamste taak. Ik wil de spits van de tegenstander uitschakelen en goed mijn taken uitvoeren en als ik af en toe een doelpuntje meepik dan is dat mooi meegenomen. Toch is het voor mij een verloren seizoen. Ik speelde in de eredivisie 26 wedstrijden. Daar kom ik dit seizoen in de Jupiler League niet aan.''

Hij speelde tot dusverre slechts 21 comeptitieduels, waarvan hij er zeventien in de basis mocht starten. ,,Ik had uiteraard een valse start. Door een knieoperatie miste ik bijna de hele voorbereiding. Daarna liep het bij Excelsior in de eerste periode als een tierelier. Ik kon mij heel goed voorstellen dat de trainer het centrale verdedigingsduo Jeffrey Altheer/Aykut Demir niet uit elkaar wilde halen. Altheer is nu een linie opgeschoven, waardoor ik toch weer volop aan spelen toekom. Maar als je 26 wedstrijden in de eredivisie hebt gespeeld, dan moeten er dat een niveau lager dertig zijn. Dat is dus teleurstellend.''

,,Een promotie naar de eredivisie zou veel goed maken. Wij verheugen ons op de nacompetitie, want als je eredivisie hebt gespeeld dan valt een rondje langs de velden in de Jupiler League niet altijd mee.''

07/05/09 23u02
volledig dossier: Eerste divisie
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Vind AD Sportwereld op social media
Facebook
TwitterVolg ons op Twitter

eredivisie
live scorebord

Alles over