*

 
AD.nl

OOK OP AD.NL

Gelijkspel NEC dankzij 'beauty' Goossens

FOTO PRO SHOTS

NIJMEGEN - NEC heeft zondag in de tiende competitieronde in de eredivisie het vijfde gelijkspel behaald. De thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag eindigde in 1-1.

Beide ploegen toonden volop strijdlust, maar de kwaliteit was ver te zoeken. ADO Den Haag had in de beginfase het betere van het spel, was vooral agressiever. De openingstreffer van Bogdan Milic, na iets meer dan een half uur, was in overeenstemming met het spelbeeld. De lange Montenegrijn gebruikte zijn 1,95 meter ten volle door na een vrije trap van Lex Immers hoog boven verdediger Mitchell Burgzorg uit te torenen. Karim Soltani versperde het zicht van doelman Gabor Babos.

NEC was tot dan toe slechts opgevallen door een achterwaartse kopbal van Ramon Zomer die door Barry Ditewig gemakkelijk over de lat kon worden getikt. Na de opgelopen achterstand trokken de Nijmegenaren wat minder schoorvoetend ten aanval. John Goossens schoot van grote afstand net naast, Dominique Kivuvu was in kansrijke positie slechts tot een slap rollertje in staat.

Aan Nijmeegse zijde moest trainer Dwight Lodeweges het alleen doen. Zijn assistent en echte clubman, Ron de Groot, zat thuis voor de buis. Hij werd maandag in de catacomben het Goffert-stadion getroffen door een hartstilstand, maar was vrijdag voldoende hersteld om uit het ziekenhuis te worden ontslagen.

Waar NEC op zoek ging naar de gelijkmaker, liet ADO Den Haag aanvankelijk na het duel te beslissen. Een vrije trap van Ricky van den Bergh eindigde waar de meegereisde fans de bal al hadden voorspeld, tegen de lat. Die pech trof de middenvelder de laatste weken al verschillende keren.

Björn Vleminckx had kort daarna de gelijkmaker op zijn schoen, maar schoot voorlangs. De Belg staat sinds zijn spectaculaire binnenkomst in Nijmegen, toen hij op 7 augustus tijdens de eerste competitieronde tegen sc Heerenveen twee keer scoorde, droog. De 1-1 kwam er alsnog, in de 70e minuut, en het was een schoonheid van een doelpunt. Goossens legde de bal voor zichzelf panklaar en klopte Ditewig van afstand met een fraaie boogbal. ADO Den Haag verzuimde daardoor na een reeks teleurstellende resultaten weer een driepunter te halen, maar ook de ploeg van trainer Raymond Atteveld had weinig meer verdiend. (ANP)
18/10/09 16u23
volledig dossier: Eredivisie
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Vind AD Sportwereld op social media
Facebook
TwitterVolg ons op Twitter

Alle topcompetities

Alles over jouw team