Cruijff als Feyenoorder, de ultieme wraak

bewaar
Door: redactie
25-4-12 - 10:38

Omdat Ajax zijn contract niet wilde verlengen vertrok Johan Cruijff in de nadagen van zijn carrière naar aartsrivaal Feyenoord. Het was de ultieme wraak van de vandaag 65 jaar geworden nummer 14, want hij won met de Rotterdammers in 1984 de landstitel.

© ANP.
© ANP.
© ANP.
© ANP.

Citaten uit zijn Feyenoord-tijdperk:

'Iedereen weet dat ik bepaalde revanchegevoelens heb. Dat kan bij mij wel meespelen, maar voor het totaal is het onbelangrijk.' (De Telegraaf, 20 augustus 1983)

'Ik heb ook in Aquafredo nog eens goed nagedacht over het aspect. En ben toen uitgegaan van de mogelijkheden van Feyenoord. Het speelt in een van de mooiste stadions ter wereld. Ze hebben, tien, vijftien jaar geleden tegen een gemiddelde van 45.000 toeschouwers gespeeld. Waarom zou dat nooit meer kunnen? Als de mensen voor zo'n Van Hanegem-wedstrijd binnen tien dagen alle kaarten opkopen, dan is er toch een potentiële belangstelling voor iets bijzonders.' (Sport 80, juli 1983)

'Ik kom in de buurt van Rotterdam wonen. Ook al begin ik hier bij Feyenoord vrijwel zeker aan mijn laatste voetbaljaar, ik ga niet elke dag 50 minuten in de auto zitten om te gaan trainen. Ik heb nooit verder weggewoond van het stadion dan een minuut of vijftien met de auto, daar wil ik me ook nu weer aan houden. Want voetballer zijn zoals ik betekent doorgaans nog wat meer werk dan alleen maar spelen. Wat dacht je van al die interviews elke dag weer?' (Sport 90, juli 1983)

'Iedereen moet hier nog aan mij wennen.' (Voetbal International, 13 augustus 1983)

'Ik heb altijd een enorme drempelvrees voor De Kuip gehad, maar het is gelukkig meegvallen. De reacties van het publiek bij zowel het Rotterdam- als Amsterdam-toernooi heb ik als bevrijdend ervaren. Het was aanvankelijk nog een schim voor me, maar nu ik de realiteit ken, ben ik tevreden.'  (Telegraaf, 20 augustus 1983)

'Mijn overgang was geen gebruikelijke transfer met als doel me financieel of sportief te verbeteren.' (Vrije Volk, 17 september 1983)

'Je hebt dus profs en mensen die in het voetbal zitten uit hobby en die er dus geen verstand van hebben, zeg maar met iemand die bijvoorbeeld normaal verwarmingsmonteur is. Dan krijg je natuurlijk ruzie want jij hebt verstand van voetbal en een verwarmingsmonteur niet. Daarom ben ik bij Feyenoord gaan voetballen en toen heb ik maar in Rotterdam laten zien hoe het moet.' (Elf, juni 1984)

Wat vind jij van dit nieuws?

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!

Meer over