Maltees reddingsschip Libië maakt rechtsomkeert

bewaar
Door: redactie
25-8-11 - 12:20
Een Brits marineschip komt aan in de haven van Valletta met 43 evacués uit Libië, in maart. © ANP

Een Maltees schip dat onderweg was naar Libië om buitenlanders te evacueren, is onverrichter zaken huiswaarts gekeerd, omdat de gevechten in Tripoli de operatie te riskant maakten. Dat heeft de regering van het eiland vandaag gezegd.

Het was de bedoeling dat het schip zondag 24 buitenlanders - een Poolse vrouw en haar drie kinderen, negen Britten en elf Maltezen - in de Libische hoofdstad zou oppikken. Toen het vaartuig de haven van Tripoli wilde binnenvaren, werd het echter onder vuur genomen. Omdat ook de buitenlanders de haven door de gevechten niet konden bereiken, werd besloten om de reddingsoperatie af te gelasten.

In Libië verblijven in totaal 14 Nederlanders. Zij willen allen daar blijven.

Ondertussen maakte de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) donderdag in Genève bekend dat een boot die naar Libië is gestuurd om buitenlanders uit Tripoli te evacueren, heeft aangelegd in de haven van de Libische hoofdstad. De boot zou eerder al aanmeren, maar uit veiligheidsoverwegingen werd daar voorlopig van afgezien.
De IOM meent dat het schip vanmiddag weer kan uitvaren. Duizenden mensen willen weg uit Tripoli. Libië telde begin dit jaar tussen 1,5 en 2,5 miljoen buitenlandse werknemers en migranten.


Meer over