Fidan aan het woord, maar waar zijn haar columns gebleven?
achter de schermenPaul van den Bosch, hoofdredacteur AD Regio, schrijft deze week over een uitgebreid interview met Fidan Ekiz dat dit weekend in AD Magazine en op AD.nl is te lezen. Daarin vertelt zij openhartig over zichzelf. Dat zijn we van haar gewend.
Waarom nú een interview met haar? Maandag begint de nieuwe serie afleveringen van het tv-programma De Vooravond dat zij met Renze Klamer presenteert. Het is voor BNNVara een pr-moment om potentiële kijkers daarop te wijzen. En wij hebben een goed interview. Win-win. Het gesprek met Fidan staat ook in alle magazines en op sites van de regionale dagbladtitels in Oost- en Zuid-Nederland waarmee wij zijn verbonden. Dat is een publiek van miljoenen.
Wereld
Maar hé, zult u misschien denken, ik heb Fidans eigen columns al een tijdje niet meer gezien op AD.nl en in AD Rotterdams Dagblad. Die verhalen gaan over haarzelf, haar familie, de wereld en Rotterdam, háár stad. Zij schreef er twee per week. Altijd openhartig en opiniërend. Tot enthousiasme van veel lezers. Fidan is ons meissie, kreeg ik vaak te horen en lezen in reacties. Dat is Rotterdams voor powervrouw.
Het klopt dat die column er niet meer is. Met Fidan hadden we vorige zomer afgeproken dat zij die zou blijven schrijven in de maanden dat De Vooravond niet op televisie is. De andere maanden dus niet. Zo’n dagelijks live opgenomen praatprogramma is topsport, ook nog eens in corona-tijd en als alleenstaande moeder met de gedeelde zorg voor een 7-jarige zoon. Dan moet je niet eens aan twee columns per week wíllen denken. Fidan wilde graag blijven schrijven. Zij blij, wij blij.
Concurrent
BNNVara niet blij. Die omroep stak er een stokje voor. Na drie jaar kreeg zij geen toestemming meer haar leven en mening met onze lezers en volgers te delen. Dat vinden wij vervelend, maar we kunnen er niks tegen beginnen. BNNVara is haar werkgever en blijkbaar wordt het AD als een te grote journalistieke concurrent beschouwd.
Het afscheid dat we eind juli dus als ‘tijdelijk’ aankondigden, is structureler geworden dan ons lief is. Als ik in een heel pesterige bui zou zijn, zou ik beweren dat je bij de publieke omroep sneller een dagvoorzitter hebt gevonden voor je commerciële presentatie of symposium, dan dat je als medium toestemming krijgt iemand een column over maatschappelijke onderwerpen te laten schrijven. Maar ik ben niet in een pesterige bui. Het is weekend, er ligt sneeuw en ijs, de winterzon schijnt barmhartig.
Erfgoed
Fidan zal altijd bij ons en ons erfgoed horen. Ze was er verslaggever, correspondent, columnist. Ik weet bijna zeker dat ze ooit met een column terugkeert. In de tussentijd wensen wij haar en De Vooravond alle succes. En vooral veiligheid (lees het interview in AD Magazine) en de vrijheid je als opiniemaker uit te drukken.
In juli 2020 schreef ik op deze plek: ‘Met een columnist - of het nu Özcan is, Nynke (Linda Akkermans heeft haar inmiddels blijvend opgevolgd), Angela, Sjoerd - kun je het eens zijn, je kunt (en mag!) je er ook grenzeloos aan storen. Mits je maar accepteert dat zij en anderen anders denken. Voor die vrijheid van meningsuiting en tegen een optrekkende afrekencultuur strijdt Fidan, zo hebben we vaak gemerkt.’
Blijf dat doen, Fidan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUMInterview
Fidan Ekiz: ‘Hád ik maar eitjes ingevroren. Er rust een taboe op, daar moeten we vanaf’
Vroeger kon journalist Fidan Ekiz zichzelf gek maken met gedachtes. Nu is er een zoon, een talkshow, meer rust en vertrouwen. Ondanks felle kritiek blijft ze zich uitspreken. ,,Ik zal me nooit laten tegenhouden door reacties op social media.’’ Maar het kan soms genuanceerder, vertelt ze deze week in het Magazine. -
achter de schermen
Verbeter de wereld, begin bij jezelf
Vanaf deze week beschrijft de hoofdredactie op deze plek weer wat de AD-redacties bezighoudt. Deze week Rennie Rijpma (hoofdredacteur AD) over de balans tussen hard nieuws en positieve verhalen. -
onze mensen
Mediaverslaggever Dennis Jansen: ‘Klasse, hoe Albert Stegeman de prijs voor grootste ijdeltuit opvatte’
Mediaverslaggever Dennis Jansen (53) praat elke dinsdag mee in een van de best beluisterde podcast van de redactie, de AD Mediapodcast. Bijna honderdduizend toehoorders kregen mee hoe de prijs voor ‘De Showcolade Mispoes’ is ontstaan.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Saskia kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
Vormgever Jeroen de Haas: ‘Ook al is dit het meest complexe dagblad van Nederland, we maken een lekker krantje’
Als senior redactioneel vormgever helpt Jeroen de Haas (44) de krant lezersvriendelijk in te richten. Dat mag dan onopvallend gebeuren, er wordt veel over nagedacht. Net als bij een bijzondere voorpagina van AD : die moet soms wel zeventien keer worden overgedaan. -
Bij AD Gezin draait alles om kinderen (en hoe je ze opvoedt)
Van zwangerschap en geboorte tot en met puberproblemen: in het AD-domein Gezin belichten we alles wat met kinderen en opvoeden te maken heeft. Tips, persoonlijke verhalen en achtergronden bij het nieuws voor iedereen die een actieve rol speelt in het leven van een kind.