Doorstart bewindvoerder Belana wekt woede PVV Almelo: ‘Maak zwarte lijst met malafide bewindvoerders’
ALMELO/ENSCHEDE - Het is de hoogste tijd voor een zwarte lijst met twijfelachtige bewindvoerders. De Almelose PVV dringt daarop aan in een waslijst aan vragen aan de gemeente Almelo. De partij komt met de vragen op de proppen vanwege de herstart van de vorig jaar ontslagen bewindvoerder Belana Bewind & Inkomensbeheer uit Enschede.
Volgens de PVV Almelo zijn de mensen achter het bedrijf op dit moment bezig om een doorstart te maken. Weliswaar onder de andere naam Altera Bewind BV, maar de directie van de onderneming en de werklocatie zijn dezelfde als bij Belana Bewind & Inkomensbeheer.
Belangenverstrengeling
De rechter ontsloeg Belana vorig jaar, vanwege belangenverstrengeling. Het bedrijf was actief voor ongeveer 200 mensen uit onder meer Almelo. De bewindvoerder adviseerde klanten om allerlei prijzige verzekeringen af te sluiten via een Belana gelieerde onderneming. Afspraken werden vervolgens niet nagekomen.
Sebastiaan Stöteler van de Almelose PVV schrijft in de brief aan de gemeente Almelo zeer verbaasd te zijn over de gang van zaken. Hij begrijpt niet dat een eerder ernstige falende bewindvoerder gewoon schijnt verder te kunnen onder een andere naam, met alle gevolgen van dien. Daarom wil hij van het college weten of de ontwikkelingen het college bekend zijn en of hier tegen opgetreden kan worden.
Volgens Stöteler is er door de mogelijke herstart van Belana veel onrust ontstaan bij de voormalige klanten van Belana die in veel gevallen nog met de nasleep kampen.
Zwarte lijst
Om dergelijke problemen met bewindvoerders te voorkomen, spreekt het Almelose raadslid zich uit voor een zwarte lijst, waarop malafide bedrijven als Belana en betrokken directieleden komen te staan. Stöteler hoopt eveneens te achterhalen hoe de controle op deze bedrijven op dit moment in Almelo geregeld is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
PREMIUM
Ontluisterend kijkje bij gedupeerden kanaaldrama: ‘Vriendjes durven niet meer te blijven logeren’
Hier, aan kanaal Almelo - De Haandrik, is het motto: ‘Niet klagen, maar dragen’. Een gesloten gemeenschap, die zich niet graag achter de voordeur laat kijken. Een enquete van I&O Research, in opdracht van Twenterand en Hellendoorn, geeft een ontluisterend inkijkje in de problemen die spelen langs het water. „Vriendjes en vriendinnetjes durven het niet meer aan om te blijven logeren.”Vroomshoop, Geerdijk -
PREMIUM
Na het mislopen van de titel hoopt Twente op promotie via de nacompetitie: ‘Handbal naar hoger niveau tillen’
Handbal Twente moest de titel afgelopen weekeinde aan Unitas laten. Via de nacompetitie kunnen de mannen alsnog promotie naar de tweede divisie afdwingen.Hengelo -
PREMIUM
Wel steun, maar geen groen licht voor bouw basisschool op locatie Jan Ligthart in Borne
Goede kans dat het schoolbestuur Brigantijn zelf een nieuwe school kan bouwen op de huidige locatie van de basisschool Jan Ligthart. Maar vrij baan krijgt het schoolbestuur niet. De gemeenteraad wil de combinatie met het sportcomplex ’t Wooldrik nader onderzoeken.Borne -
PREMIUM
Woede om door rechter ontslagen Twentse bewindvoerder die opnieuw begint: ‘Kan dit zomaar?’
ENSCHEDE - Bijna 11.000 Twentenaren met schulden staan momenteel onder financieel bewind. Hun financiën worden geregeld door een professioneel bewindvoerder. Die beroepsgroep ligt weer onder vuur, nu een door de rechter ontslagen bewindvoerder opnieuw begint. „Kan dit zomaar?”
-
PREMIUM
Twente heeft die vijf miljard liter water van het Hammerflier broodnodig, wat nu?
Er dreigt een drinkwatertekort in Twente. Er is vrijwel geen reserve, de vraag naar drinkwater neemt toe en in droge periodes is er minder water beschikbaar. Als Vitens niet miljarden liters water extra kan gaan winnen in Hammerflier bij Den Ham, is dat een forse aderlating die gevolgen kan hebben voor de beschikbaarheid van drinkwater in heel Twente.Den Ham -
-
-
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug?
In samenwerking met indebuurt Almelo