Dressuurruiter en radioloog Kees Vellenga (74) uit Almelo overleden
ALMELO - Oud-dressuurruiter, radioloog en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Kees Vellenga is op 74-jarige leeftijd overleden. De Almeloër vergaarde niet alleen bekendheid als deelnemer aan de Olympische Spelen, hij werd ook gerespecteerd vanwege zijn werk als arts en schrijver van vakliteratuur.
In 1969 trouwde de Almeloër met zijn Jolien. Samen kregen ze twee kinderen. Nadat Vellenga in 1969 al was verkozen tot dressuurruiter van het jaar, behoorde hij in 1972 tot de Olympische equipe van München. Daar eindigde hij met het Nederlands team op de zevende plaats. Met de gehele Olympische ploeg keerde Vellenga vroegtijdig huiswaarts vanwege een terreuraanslag op het Israëlische team. Twee jaar later deed de Almeloër ook mee aan het EK Dressuur in Denemarken.
Ook als radioloog genoot Vellenga grote bekendheid. In 1978 begon hij als arts in het huidige ZGT in Almelo, waar hij tot 2012 actief bleef. In de tussenliggende periode bekommerde hij zich niet alleen om duizenden patiënten, maar schreef hij ook wetenschappelijke artikelen over zijn vakgebied en was hij onder meer bestuurslid van de Nederlandse Vereniging voor Nucleaire Geneeskunde.
Paardensport en ziekenhuis
Paardensport en radiologie bleven al die tijd als een rode draad door zijn leven lopen. Zo trainde hij sinds de jaren ‘60 menig sportpaard, waarvan enkelen het schopten tot de internationale top. Sinds 1980 was Kees Vellenga ook actief als jurylid tijdens internationale dressuurwedstrijden.
Voor zijn verdiensten in zowel de paardensport als de medische wetenschap werd Kees Vellenga door toenmalig burgemeester van Almelo Jon Hermans geridderd in de Orde van Oranje Nassau.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Voorzitter KVV Losser spreekt zich uit na huifkarongeluk: ‘Duidelijke richtlijnen nodig voor kampioenskarren’
LOSSER – De laatste gewonde van het huifkarongeluk van het derde zaterdagelftal van KVV Losser is sinds zondagmiddag ook weer thuis. Hoewel clubvoorzitter Rogier van Vliet zich daarmee gelukkig prijst, blijft hij zitten met de vraag wat er nu wel of niet mag qua gebruik van karren achter tractoren. -
PREMIUM
Kampioensfeest in degradatiesfeer, Heracles Almelo Futsal schenkt champagne in gifbeker
ALMELO - De timing was bizar. Heracles Almelo Futsal werd vrijdagavond opeens kampioen van de topklasse. Uitgerekend aan het begin van het dramatische degradatieweekend van de profclub. Hoofdschuldige: concurrent Brasil’77, die onverwacht verloor. -
2
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUM
Na huifkarongeluk Losser beleeft Alle uit Almelo opnieuw het verdriet om Anton
ALMELO – Het was voor Alle Kamphuis uit Almelo een lastig moment, toen hij maandag in De Twentsche Courant Tubantia las wat er zaterdag in Losser was gebeurd. „Ik werd heel emotioneel”, zegt hij. Bijna 9 jaar geleden, op 1 juni 2013, verongelukte zijn broer bij zo’n kampioensrit.
-
PREMIUM
Stille armoede in Almelo: stichting Helpende Hand 0546 kan aanvragen voor hulp amper nog bijbenen
ALMELO - Als de telefoon trilt, weet Elfriede Vreeling van de stichting Helpende Hand 0546 het al: weer een aanvraag voor een noodpakket: „Er is nog zoveel armoede in Almelo.” -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
PREMIUM
OM eist 12 jaar cel tegen Floris van V. voor het doden van zijn vriendin Sandra Rozeman in Almelo
ALMELO - Floris van V. (44) uit Almelo moet, als het aan het het Openbaar Ministerie ligt 12 jaar de gevangenis in. Van V. zou zijn vriendin Sandra Rozeman (56) op beestachtige wijze hebben omgebracht na ruzie over een nieuwe liefde in het leven van Sandra. Het OM ziet geen bewijs voor moord, maar wil dat Van V. wordt veroordeeld voor doodslag.
In samenwerking met indebuurt Almelo