Alleen nog flat Baronie in onderzoek, andere flats veilig verklaard
Woonforte onderzoekt hoe gevaarlijk flats aan de Castorstraat, Anna van Burenlaan en Baronie zijn als daar brand uitbreekt. Door materiaal dat in de gevels is gebruikt geldt op deze drie plekken mogelijk een verhoogd risico.
Dit melden burgemeester en wethouders in reactie op schriftelijke vragen van PvdA-raadslid Ernst-Jan Straver. ,,Wij gaan er op dit moment vanuit dat er geen brandgevaarlijke situatie is”, schrijft het Alphense college.
De (mogelijke) problemen kwamen aan het licht bij een inventarisatie van tien flats, voornamelijk in bezit van woningcorporatie Woonforte. Het rijk drong eind 2018 aan op inventarisatie van alle flats. De PvdA wil dat de gemeente Alphen er haast mee maakt. De bedoeling is het onderzoek in september afgerond te hebben, meldt het college nu.
Volgens een woordvoerster van Woonforte is er in ieder geval geen acuut gevaar. Naar de flat bij de Baronie wordt nog onderzoek gedaan, de gemeente moet zelf nog extra informatie opdiepen uit het archief. De Castorflat is inmiddels onderhanden genomen, zegt zij. Een deel van de oude gevelbekleding is weggehaald, waarna onbrandbare isolatiewol is aangebracht. De flat aan de Anna van Burenlaan blijkt geen risico’s op te leveren en is officieel veilig verklaard.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
‘Afvoerputje’ van Alphen wordt opgeknapt en krijgt mogelijk camera’s om overlast aan te pakken
-
Is jouw team uit het Groene Hart dit weekend kampioen geworden? Stuur je foto in!
Dit weekend is het weer zover. Veel (jeugd)teams worden kampioen! Dat willen we natuurlijk met jullie mee vieren. Maar daar hebben we jullie inzending voor nodig. Het afgelopen weekend hebben we al veel mooie inzendingen binnengekregen, en wie weet krijgt jouw team ook een mooi plekje op onze site!Alphen aan den Rijn -
SP Alphen: ‘verhoog de huur niet’
Zie af van de voorgenomen huurverhoging per 1 juli. Dit vraagt de SP in Alphen in een brief aan directrice Monique Brewster van wooncorporatie Woonforte. -
PREMIUM103
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Boris van Es blikt terug op droomseizoen: ‘Ik zei dat mijn zoon begon met huilen, maar dat was andersom’
De voetballers van Nieuwkoop sluiten vandaag een seizoen af om nooit te vergeten. De ploeg wist als derdeklasser de districtsbeker West II te winnen en de titel in de wacht te slepen. Voor het afsluitende duel met Lugdunum blikt trainer Boris van Es terug aan de hand van vijf sleutelduels.Nieuwkoop
-
Wat zou jij doen met een (regen)ton? Na succes is regentonactie in herhaling: ‘Alle beetjes helpen’
Alphen aan den Rijn -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.