Dit is de straat met de meeste parkeerbonnen in Alphen
De straat in Alphen met de meeste parkeerbonnen is de Paradijslaan met 3047 boetes, gevolgd door de Hooftstraat met 2793 boetes. Daarna komen de Leeuwerikstraat met 1923, het Aarplein met 1861, de Wilhelminalaan met 898, de Hoflaan met 828 en de de Hofzichtlaan met 805.
Deze cijfers staan in de ScancarJaarrapportage 2020, die parkeerwethouder Gert-Jan Schotanus (Nieuw Elan) deze week heeft gepresenteerd. De bedoeling van het inzetten van de scanauto is om te zorgen dat iedereen betaalt. Nu ligt dat percentage op 70 procent.
De scanauto, die vanaf december 2019 in Alphen rond rijdt, heeft in de eerste dertien maanden ruim 1,2 miljoen kentekens gecontroleerd, 68.000 parkeerders hadden op dat moment niet betaald. Uiteindelijk leidde dit tot 13.163 boetes van 69 euro (naheffing). Dan zou er 908.247 euro in het laatje van de gemeente moeten komen.
Verdacht
Hoe werkt de scancar? De auto rijdt door de wijken met betaald parkeren en scant de kentekens. Als de auto van het kenteken in een betaald parkeervak staat, vraagt de computer aan het Nationaal Parkeer Register of betaald is voor die plek. Als dat niet het geval is, merkt de computer de auto aan als ‘verdacht’ (suspect) en vraagt om de gegevens (eigenaar, etc) van de RDW (Dienst Wegbeheer). De gemeentelijke handhaver (boa) die achter de scanauto aan rijdt krijgt deze gegevens op zijn schermpje, controleert alles en schrijft een bon (naheffing) uit.
Het grote verschil tussen het aantal 68.000 ‘verdachte’ auto’s en de 13.000 naheffingen komt omdat de wagen een handicaptenkaart had of omdat de wagen al foetsie was toen de handhaver er arriveerde. Overigens: bezwaar maken loont. Zo’n 1990 mensen dienden een bezwaar in, 1026 mensen kregen gelijk of bij hen werd uit coulance de heffing omgezet in een waarschuwing.
Van de 13.163 naheffingen werden er 12.459 opgelegd op auto’s met een Nederlands kenteken, 451 met Pools kenteken, 49 met Duits kenteken, 44 met Belgisch kenteken en 160 op andere kentekens.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
11
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
groentje
Lees hier alle verhalen over onze 17-jarigen uit het Groene Hart
-
Deze pagina gaat verdwijnen, klik hier om het nieuws over Alphen te blijven volgen
Het AD is het nieuwsmedium in jouw stad. Om je nog lokaler nieuws te bieden, biedt het AD Groene Hart je een pagina aan met het nieuws uit de gemeente Alphen aan den Rijn én de directe omgeving. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUM
Wil je scheiden en zie je door de bomen het bos niet meer? Spreekuur helpt je op weg
Scheidingsmakelaar, scheidingsspecialist, echtscheidingsadvocaat, scheidingsspreekuur, echtscheidingscafé. Wie nadenkt over een echtscheiding, kan makkelijk verdwalen in het aanbod aan hulp. Alphen begon daarom een spreekuur, dat door succes al uitgebreid is.
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
-
-
-
PREMIUM
Jona (17) wil militair worden: ‘Het is meer dan op missie gaan en avonturen beleven’
Als klein jongetje droomde hij al van een toekomst als militair. Nu Jona van Egmond uit Boskoop bijna klaar is met de havo, komt die droom steeds dichterbij. ,,Vooral het avontuurlijke spreekt me aan.” -
PREMIUMGroene Hart in...
Met keihard opgepompte banden rammelend naar de stad: hoe bussen van Citosa het platteland ontsloten
Wie nu in een dorp woont en naar de stad wil, heeft de vervoersmiddelen voor het uitkiezen. Begin vorige eeuw was dat wel anders. Tot busmaatschappijen hun opmars maakten. Zij ontsloten het platteland. In de regio rond Boskoop deed autobusonderneming Citosa dat.Boskoop, Alphen aan den Rijn