Meer ruimte voor laadpalen in Kaag en Braassem, óók voor ‘irritante’ laadpaalklevers
De gemeente Kaag en Braassem gaat de komst van meer elektrische laadpalen voor auto’s stimuleren. Aan laadpaalklevers wordt niets gedaan.
Tot nu toe moeten inwoners zo’n laadpaal zelf aanvragen, als ze wel een elektrische auto hebben, maar geen eigen parkeerplek om de auto te stallen. Zo’n laadpaal komt er dan, als er binnen 250 meter geen andere laadpaal staat.
Maar het gemeentebestuur gaat nu ook de komst van deze laadpalen actief stimuleren, bijvoorbeeld als er nieuwe woningen komen. En wanneer er laadpaalaanvragen binnenkomen, wordt voortaan een maximale loopafstand van 200 meter aangehouden.
Klevers
Er zijn nogal wat mensen, die zich ergeren aan elektrische rijders, die zo’n laadpaalplek bezet houden terwijl de auto allang opgeladen is: de laadpaalklevers. Het college van burgemeester en wethouders gaat hier echter niets aan doen.
Het is mogelijk om een ‘connectietarief’ in te voeren, waarbij de elektrorijder geld moet betalen, voor ieder uur dat de auto op de laadplek staat. Maar burgemeester Marina van der Velde geeft aan dat de gemeente liever kiest voor ‘positieve prikkels’. Diesel- en benzinechauffeurs mogen hun auto’s in Kaag en Braassem, waar geen parkeergeld wordt geheven, namelijk ook vrijwel overal onbeperkt parkeren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Crisis? Nee hoor! Transportsector draait als een tierelier in het Groene Hart: ‘Het is geëxplodeerd’
-
PREMIUMEINDEJAARSINTERVIEW
Burgemeester Molkenboer blikt terug op roerig 2020: ‘Er gaat niks boven persoonlijk contact’
Victor Molkenboer is al een kleine vijftien jaar burgemeester, maar zo’n jaar als dit heeft hij by far nog niet meegemaakt. De Woerdense burgervader kwam en komt uit voorzorg zelf haast de deur niet uit. ,,Ik ben 62 jaar en behoor tot de risicogroep. Maar het is vooral belangrijk dat ik als bestuurder in deze crisis overeind blijf.” -
Vogelpoep en insectenresten zijn hardnekkig, maar met dit trucje is je auto zo weer schoon
Vogelpoep is zeer schadelijk voor de lak van auto’s. Weghalen heeft dus prioriteit, maar hoe verwijder je de harde uitwerpselen zonder krassen? -
Meer dan honderd Nieuwkopers willen meedenken over locatie flexwoningen
Waar de veelbesproken flexwoningen níet moeten komen, weten veel mensen wel. Maar er zijn nu ook veel inwoners van Nieuwkoop die willen meedenken over waar de huisjes wél kunnen staan.Nieuwkoop -
PREMIUM
Zomerspektakel dit jaar groter en duurder, toch zijn er zorgen over stijgende kosten: ‘Je houdt je hart vast’
Het Zomerspektakel krijgt deze editie meer een festivalsfeer. De lijst met ‘steengoede artiesten’ is lang en er zijn voor het eerst meerdere podiums. En hoewel de kaarten bijna uitverkocht zijn, heeft de organisatie wel zorgen. Door hoge kosten wordt het organiseren van een meerdaags evenement steeds moeilijker. ,,Je houdt je hart vast.”Alphen aan den Rijn
-
Kun je dat contract van die gehaaide telefonische verkoper nog ongedaan maken?
-
-
-
Leidse universiteit zoekt zingende papegaaien
Biologe Michelle Spierings van de Universiteit Leiden zit dringend verlegen om zingende papegaaien. Ze hoopt dat die met hun eigenaren kunnen samenkomen in een app, waarmee ze het gehoor van de bontgekleurde vogels wil onderzoeken.Leiden -
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel?