Neem je eigen tas mee naar de Hoogvliet: supermarkt kan geen plastic tasjes meegeven
Een plastic tas meenemen naar een Hoogvliet supermarkt is aan te raden, nu de supermarktketen kampt met ‘plastic-tassenschaarste’.
De bekende blauwe plastic tassen met Hoogvlietlogo zijn niet langer verkrijgbaar in de supermarkten van de van oorsprong Alphense supermarktketen. De oorzaak: een grondstoffentekort.
De grondstof- en transportprijzen zijn fors gestegen en door de schaarste zijn leveringen vertraagd, meldt woordvoerster Denise Smit. De plastic lusdraagtas, die uit Oost-Europa moet komen, komt pas over een paar weken weer binnen. Het einde van de plastic tas? Zo’n vaart zal het volgens haar niet lopen. ,,We zijn wel op zoek naar alternatieven. Het is misschien wel het begin van het einde van de plastic tas. De tijd zal het leren.”
Alternatieven
Hoogvliet biedt alternatieven aan. ,,Wij werken er al jarenlang aan om alternatieven aan te bieden in plaats van plastic, zoals de papieren tas, de polytas en de juten tas. Onze plastic lusdraagtas is overigens gemaakt van honderd procent gerecycled plastic.”
Het plastic-probleem speelt niet alleen bij de tassen, ook ander verpakkingsmateriaal is schaars. ,,Er zijn steeds meer duurzame opties voor de klant. We stappen voor losse broodjes ook over naar papieren zakjes. Op jaarbasis besparen we zo 40.000 kilo plastic.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergie13
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
Patrick is vastberaden om van enige kroeg in zijn dorp wél een succes te maken: ‘Verrast hoe levendig het is’
Kroeg, geen kroeg, wel een kroeg, toch weer geen kroeg. En nu krijgt Zwammerdam weer een kroeg in het centrum. Patrick van Leeuwen (50) hoopt dé formule te hebben waardoor Zwammerdammers de komende tijd weer gewoon in eigen dorp kunnen drinken - en zelfs een frietje kunnen halen.Zwammerdam -
klik hier
Nieuwstip? Stuur ons dan een appje!
-
In de gemeente Alphen aan den Rijn is het aantal mensen met een WW-uitkering fors gedaald
In Alphen aan den Rijn krijgen dit jaar minder mensen een werkloosheidsuitkering dan in 2022. Dat is in lijn met de landelijke trend. Ten opzichte van 2020 nam het aantal werklozen ook af.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
PREMIUM
Eíndelijk mogen we weer naar de kroeg! ‘Moet je je voorstellen: sommigen zijn nog nooit uit geweest’
Het kan weer! Uitgaan tot na middernacht. Bij Bar Amsterdam in de Julianastraat trotseerden 18-jarigen vrijdagavond storm Eunice. En zaterdagavond om 22.00 uur stonden de 23-plussers in de startblokken om na twee jaar eindelijk weer uit hun dak te gaan. ,,Ik heb een fantastisch weekend gehad’’, zegt eigenaar Walter Straver. -
BBB ook bij waterschapsverkiezingen Rijnland de grootste, partij pakt vijf zetels
Ook binnen het gebied van het hoogheemraadschap van Rijnland is de BoerBurgerBeweging als grootste uit de bus gekomen bij de waterschapsverkiezingen. De VVD, PvdA en Water Natuurlijk volgen op korte afstand.Alphen aan den Rijn