Reflectoren op richeltje in Nieuwkoop moeten einde maken aan valpartijen van fietsers
Marcel uit Bodegraven raakte begin deze maand gewond toen hij met zijn racefiets over een onopvallend richeltje in de Noordenseweg in Nieuwkoop viel en ook zijn fiets had flinke schade. De amateurwielrenner, die de gemeente Nieuwkoop aansprakelijk stelt, was niet de enige gewonde fietser. Inmiddels is de weg aangepakt en moeten reflectoren nieuwe valpartijen voorkomen.
De gemeente Nieuwkoop heeft vijf officiële meldingen ontvangen over deze locatie, waarvan twee valpartijen. Ook bij de redactie meldde zich een slachtoffer: Rien Verseveld uit Nieuwkoop. Net als Marcel kwam hij door het richeltje akelig ten val. Dat gebeurde op 4 april. Het gevolg: schaafwonden aan zijn knie, onderarm en handen en kapotte kleding.
Hij vertelt: ,,Terwijl ik nog bezig was bij te komen van mijn valpartij, passeerde een fietser vanuit Noorden en kwam ten val op dezelfde manier als mij was overkomen.”
Hoofdwond
Door zijn valpartij kwam een vrouw die vanuit Nieuwkoop richting Noorden reed op een elektrische fiets ook ten val. ,,Zij kwam ongelukkig terecht tegen het ijzeren hek van een woning en bloedde uit een hoofdwond. Gelukkig hebben voorbijgangers zich over haar ontfermd en 112 gebeld en is zij afgevoerd met een ambulance.”
Verseveld riep net als Marcel de gemeente Nieuwkoop het richeltje zo snel mogelijk aan te passen. Dat is nu gebeurd. Reflectoren moeten de zichtbaarheid vergroten. ,,De huidige markering zou moeten zorgen voor voldoende duidelijkheid. In de praktijk bleek dit echter niet het geval”, laat een woordvoerder van de gemeente Nieuwkoop weten.
Ze vervolgt: ,,We hebben vijf meldingen over deze locatie ontvangen. Waarvan twee valpartijen. Na de eerste val hebben we markering op de rand aangebracht. Inmiddels is de rand ook voorzien van markeringsstrips.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
-
Brand in cel van Alphense bajes werd aangestoken
Het lijkt erop dat de brand die in de nacht van zondag op maandag woedde in een van de cellen in de Penintiaire Inrichting Alphen, is aangestoken. Dat meldt de gevangenis dinsdagmorgen.Alphen aan den Rijn -
Video
Scheidsrechter Kevin Blom handhaaft de anderhalvemeterregels in Haagse winkelstraat
Het profvoetballen blijft nog even uit, dus heeft scheidsrechter Kevin Blom alle tijd om voor het Rode Kruis de anderhalvemeterregels te handhaven in het centrum van Den Haag. -
PREMIUM19
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
Een patiënt komt in paniek de spreekkamer van huisarts Rutger Verhoeff binnen. Het condoom is kwijt en zou nog in haar vagina moeten zitten. Hij schrijft erover in de rubriek Huisarts Vertelt.
-
klik hier
Nieuwstip? Stuur ons dan een appje!
-
-
-
Campagne voor lokale middenstand gestart in Alphen
Om lokale ondernemers te ondersteunen en consumenten op te roepen bij de plaatselijke middenstand te kopen, is de actie ‘Koop om de hoek’ gestart. -
PREMIUMDE WIJKAGENT
Bewoners bedreigd met mes en bekogeld met stenen door groep jongeren: ‘Onacceptabel’
Buurtbewoners worden opgeschrikt door harde knallen. Ze bellen ons én gaan de buurt in om een groepje jongeren te vragen te stoppen met het afsteken van vuurwerk. Dat leidt tot een explosieve situatie. De jongeren beginnen te schelden, beledigen, gooien stenen en dreigen met een mes.Alphen aan den Rijn