Roep om cameratoezicht na zoveelste brand in Boskoop: ‘Inwoners voelen zich niet meer veilig’
Het is nu écht tijd voor cameratoezicht in Snijdelwijk in Boskoop. Dat vinden twee politieke partijen in Alphen. Na de tweede autobrand in korte tijd staat de teller op tien branden in een jaar tijd.
Het gaat om de PvdA en Dorpen en Wijken Belangen (DWB). ,,De inwoners voelen zich niet meer veilig en zijn bang. Bang dat hun auto in de brand wordt gestoken maar ook bang om melding te maken van overlast of verdacht gedrag”, schrijft PvdA-fractievoorzitter Ernst-Jan Straver.
Maandag vloog een auto die stond geparkeerd op de parkeerplaats voor een flat aan de Mendelweg in de fik. Opnieuw zat de schrik er goed in in het Boskoopse. ,,Het had mijn auto kunnen zijn”, zei bewoonster Marieke (26) tegen het AD.
Cameratoezicht
Straver pleit voor cameratoezicht. Dat deed hij al eens eerder, maar toen liet de gemeente Alphen weten dat dat geen optie was omdat de locaties van de branden te ver door de wijk verspreid lagen. ,,Plaats dan camera’s op hotspots, zoals de parkeerplaats achter deze flat, of op ingangswegen naar de wijk‘’, aldus Straver. De gemeente moet hier nog op reageren.
Ook DWB roert zich. Peter Bontekoe gaat eveneens voorstellen camera's te plaatsen. ,,Het loopt de spuigaten uit! En het mag nu niet meer geweigerd worden, anders gaat de beer los.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
Alphenaar die aanslag pleegde op woning laat identiteitskaart achter in vluchtauto
In het onderzoek naar het schietincident in het Vlaamse Deurne is woensdag een 25-jarige inwoner van Alphen voor de raadkamer verschenen. Hij wordt beticht van poging tot moord. De man was na het schietincident tot in Rotterdam achtervolgd. -
Check hier al het regionale sportnieuws
-
PREMIUM
Harry ziet winkel als zijn huis en mag daarom tóch ‘gasten’ ontvangen: ‘Het is al geruime tijd overleven’
Winkeliers en burgemeesters in het Groene Hart luiden de noodklok. Door de lockdown is bij veel ondernemers het water tot zelfs over de lippen gestegen. Een aantal gaat uit protest zaterdag open, mocht de lockdown verlengd worden. De Oudewaterse burgemeester Danny de Vries: ,,Ik en mijn collega’s zien en voelen het leed van de ondernemers.”
-
Droogte in Groene Hart leidt (nog) niet tot problemen: ‘Rivieren voeren nog voldoende zoetwater aan’
Het is volgens de waterschappen in het Groene Hart weliswaar droger dan normaal maar tot problemen leidt het niet. Er is nog voldoende vers water uit de rivieren beschikbaar om het gebied van water te voorzien. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
PREMIUM
Dovenpastor Wim wil met gebarentaal op de kansel: ‘je kunt je niet achter ingewikkelde woorden verstoppen’
Jarenlang dagelijks bezig zijn als klinisch epidemioloog in het UMC Utrecht, intussen studeren voor dominee en sinds kort zowel dovenpastor áls wetenschappelijk onderzoeker zijn. Zo ziet het leven van de niet-dove Wim Otte (38) uit Waddinxveen er tegenwoordig uit.