Elkaar het ja-woord geven kan vanaf nu overal in Amersfoort
Elkaar het ja-woord geven hoeft in Amersfoort niet meer per se op het stadhuis. Vanaf nu kan dat ook gewoon in een museum, het dierenpark of een andere unieke Amersfoortse locatie. Alle geschikte locaties zijn namelijk aangewezen als ‘huis der gemeente’.
Dat betekent dat stellen nu overal op het grondgebied van Amersfoort kunnen trouwen. Waar dat vroeger alleen gebeurde op het stadhuis, mogen stellen nu dus zelf een locatie aanwijzen. Wel moet de plek aan een aantal voorwaarden voldoen zoals veiligheids- en toegankelijkheidseisen.
Trouwen op bijzondere locaties gebeurt volgens de gemeente steeds vaker, maar het kost veel tijd om alles voor zo’n bruiloft te regelen. Daarom heeft de gemeente besloten om het voor stellen makkelijker te maken elkaar het ja-woord te geven op andere plekken dan het stadhuis. Het toekomstige bruidspaar en de beheerder van de locatie hoeven vanaf nu alleen een online formulier in te vullen.
Ondanks dat trouwen vanwege de coronaregels voorlopig alleen in kleine gezelschappen mag, kan dat vanaf nu dus wel op een locatie naar keuze. Ook het aangaan van een geregistreerd partnerschap hoeft niet meer op het stadhuis te gebeuren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VVU Ardanspor 3 uit de competitie gehaald na ongeregeldheden, spelers zouden zijn bedreigd
Het derde elftal van VVU Ardahanspor is door de club uit de competitie gehaald. Het duel tussen de Utrechtse formatie en het Amersfoortse APWC 3 liep afgelopen weekeinde in de slotfase uit de hand.Amersfoort -
PREMIUMDyscalculie
Max schreef in kwartiertje een nummer dat nu in 134 landen wordt gestreamd
Amersfoort -
PREMIUMmet video
Spakenburg moet ondanks bekersucces nu naar beneden kijken: ‘Succes maakt lui, dat is een valkuil’
Het is oppassen geblazen voor Spakenburg. De kansloze 4-2 nederlaag bij Quick Boys betekent dat de ‘Blauwen’ in de Jack’s League de blik naar onderen moeten richten. ,,Dat hebben we onszelf aangedaan.”Bunschoten, Spakenburg -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUM
Loesje werd hard getroffen door de toeslagenaffaire, nu helpt ze andere gedupeerden: ‘Er is een lange weg te gaan’
Toen Loesje Porrio enkele weken geleden vertelde hoe de toeslagenaffaire haar gezinsleven volledig op zijn kop had gezet, raakte ze met haar verhaal tal van andere Amersfoorters: Loesje kreeg meer dan zestig telefoontjes van mensen die hun steun wilden betuigen.
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
PREMIUM
Volle tassen, lange rijen en eíndelijk niet meer online bestellen: ook in Amersfoort wordt volop gewinkeld
Terug van lang weggeweest in het straatbeeld van de Amersfoortse binnenstad: grote tassen volgepropt met nieuwe kleding. Na een start met mooi weer woensdag, lieten de liefhebbers van winkelen zich ook met het druilerige weer van donderdag niet onbetuigd. ,,Veel beter dan alles maar bestellen via internet en weer terugsturen.’’ -
PREMIUMEnergie11
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?
In samenwerking met indebuurt Amersfoort