Extra viaduct en verbreding A1 om fileknooppunt A1/A30 veiliger te maken
Een extra viaduct over de A1, verbreding van de A1 tot voorbij de oprit vanuit Voorthuizen en de afrit vanuit Amersfoort richting Terschuur vervalt. Dit is de oplossing die minister Van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) het liefst zou zien voor de aanpak van het fileknooppunt A1/A30 bij Barneveld.
Delen per e-mail
Begin volgend jaar hakt Van Nieuwenhuizen de knoop definitief door. Net als de provincie Gelderland, de gemeente Barneveld en de regio Foodvalley voelt ze het meest voor het model ‘Sober+’, een van de zeven scenario’s die nog op tafel lagen. Maar eerst laat ze ‘Sober+’ verder uitwerken.
Snelheid
,,We willen snelheid, maar vooral een oplossing die voor de toekomst voldoet”, zegt Bas Hoogeboom van het ministerie, die het overleg over dit onderwerp voerde met Rijkswaterstaat, Barneveld, de provincie en regio Foodvalley. Realisering van het nieuwe knooppunt staat gepland voor 2024.
Sober+ bevordert de bereikbaarheid van Barneveld en de regio FoodValley, reageert wethouder Hans van Daalen van Barneveld. ,,De doorstroming en de veiligheid van het verkeer zullen sterk verbeteren ten opzichte van de huidige situatie.”
Afrit
Een aparte afrit voor het verkeer vanuit Amersfoort richting Terschuur, direct volgend op een afrit richting Ede vergroot volgens het ministerie de kans dat automobilisten verkeerd rijden. Bovendien kan die afrit niet goed met borden worden aangekondigd. Daarom vervalt deze aansluiting.
Een extra viaduct over de A1 is bedoeld om het verkeer van beide afritten van de A1 beter te laten verweven met het verkeer op de A30. De verbreding van de A1 naar drie rijstrokken loopt voor een betere doorstroming verder naar het oosten door tot 1,5 kilometer voorbij de volgende oprit vanuit Voorthuizen.
De nieuwe verbindingsboog vanaf de A30 richting Apeldoorn is ruimer dan aanvankelijk was voorgesteld zodat het verkeer 70 kilometer per uur kan rijden en de snelheidsverschillen minder groot zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Kettingrukker (25), die ouderen in provincie Utrecht angst aanjoeg, gelinkt aan 47 berovingen
De beruchte kettingrukker wordt gelinkt aan minstens 47 berovingen. Het Openbaar Ministerie acht ongeveer twintig zaken bewijsbaar. -
PREMIUM
Zo moet het knelpunt A1-A30 opgelost worden, maar dat wordt wel duurder dan het budget van 41 miljoen
De files en knelpunten op de A1 en de krappe aansluiting met de A30 bij Barneveld worden grotendeels opgelost in de door Rijkswaterstaat geselecteerde modellen. Maar elke aanpak kost meer dan de gereserveerde 41 miljoen. -
PREMIUM
Rekenkamer: door het hoge verloop van boa’s in Amersfoort gaat kennis en toezicht in wijken verloren
Het verloop onder Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) in Amersfoort is zo groot dat het de continuïteit van de handhaving op straat in gevaar brengt. Vooral de werving van ervaren boa’s door de politie speelt de geüniformeerde stadsdienst parten. -
Actieplan: voor 2023 kunnen 600.000 nieuwe bomen worden geplant in provincie Utrecht
Het is mogelijk om 600.000 nieuwe bomen in de provincie Utrecht te planten voor 2023, concludeert de Natuur en Milieufederatie Utrecht (NMU) dinsdag in een actieplan. -
PREMIUM
Felle uitspraken over avondklok blijven burgemeester Bolsius achtervolgen: ‘Indirect medeaansprakelijk voor alle rellen in Nederland’
De storm rond de stellingname van burgemeester Bolsius tegen de avondklok wil maar niet gaan liggen. Steeds meer lokale politici snappen niet dat de CDA-bestuurder, die zijn woorden doorgaans zorgvuldig weegt, zich in de media zó fel uitliet over de coronamaatregel. Dat de burgemeester volhoudt geen spijt te hebben, werkt als een rode lap op een stier.
-
PREMIUM
Overheid mikt op 1,7 miljoen laadpalen in 2030: beleggers zien gouden kansen
Nergens ter wereld is zo gemakkelijk een laadpaal te vinden als in Nederland. Elektrisch rijden is hot. De beurskoersen van bedrijven in de laadpaalbranche schieten door het dak. -
PREMIUM
Sergio Herman wil nieuw culinair paleis bouwen om in te wonen én koken
Topkok Sergio Herman heeft plannen met een oude boerenschuur en woonhuis in Terhofstede in Zeeland. Er komt geen restaurant, maar Herman wil er wel gasten ontvangen voor een culinaire beleving. Ook wil hij er gaan wonen. -
Arbeidsongeschikt door domme actie, moet de werkgever dan doorbetalen?
Stel, je raakt in je vrije tijd gewond door een domme actie - zoals het afsteken van illegaal vuurwerk - en kunt daardoor niet werken of raakt zelfs arbeidsongeschikt. Kan een werkgever dan weigeren je loon door te betalen? Arbeidsrechtadvocaat Gerard Berghuis legt uit hoe het zit.
In samenwerking met indebuurt Amersfoort