Gewapende aanhouding in Vathorst ‘misverstand’
updateDe aanhouding van een man en een vrouw gisteravond aan de Aardmansberg in de wijk Vathorst blijkt een misverstand te zijn. Ze zijn vanmiddag vrijgelaten.
Delen per e-mail
De twee werden vanwege de kentekenplaat van hun auto in een lopend politieonderzoek aangehouden. Volgens politiewoordvoerder Jacqueline van Houten gaat het om een ‘vervelende omstandigheid’.
,,In een lopend onderzoek waar wij verder niets over mogen zeggen, werden wij naar deze mensen geleid vanwege de kentekenplaat op hun auto. Achteraf blijkt dat er een vals kenteken is gebruikt en dat er nog een auto met dezelfde kentekenplaat rondrijdt.”
Liquidatie
Volgens advocaat Ruth Jager werd het tweetal ten onrechte verdacht van betrokkenheid bij een liquidatie.
De man en vrouw werden door een arrestatieteam gearresteerd, terwijl ze op hun balkon onder schot werden gehouden.
Excuses
Vandaag rond het middaguur kon de politie nog geen informatie geven over de arrestatie. Aan het einde van de middag werden de man en vrouw volgens Jager, advocaat van een van de twee verdachten, met excuses heengezonden. „Ze zijn heel erg geschrokken. Als je op zo’n manier door een arrestatieteam onder schot wordt gearresteerd, is dat een traumatische ervaring. Deze mensen hebben er niks mee te maken, maar moeten nu wel terug naar hun woning. Veel mensen hebben de aanhouding gezien.”
De eigenaren van de woning aan de Aardmansberg die de man en vrouw sinds kort huurden, zijn ook erg geschrokken van de gebeurtenis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Nijkerker fietst 716 kilometer in 24 uur op z’n zolderkamer: ‘Die afstand was niet eens mijn doel’
Nijkerker Dirk Thomassen (51) fietste 716 kilometer in één etmaal op z’n zolderkamer. Zo haalde hij 1440 euro op voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Hoe hou je dat vol? -
PREMIUM
video Corry werkt 50 jaar als kraamverzorgster: ‘Zo’n ouwe taart hoefde ik niet aan m’n bed. Nu ben ik er zelf één’
Al vijftig jaar staat Corry Theunisse vrouwen met raad en daad bij tijdens de eerste dagen na een bevalling. De 67-jarige kraamverzorgster krijgt zelfs speciale verzoekjes van vrouwen die in de laatste weken voor hun bevalling zitten. -
VIDEO / RIJ-IMPRESSIE Eindelijk weer iets te kiezen: de Citroën (ë)C4 is prettig anders
In een wereld die vooral gedomineerd wordt door rationele keuzes, moet je opvallen om een rol van betekenis te spelen. Met de nieuwe C4, die meteen ook als elektrische ëC4 beschikbaar komt, heeft Citroën die ‘kunst van het anders zijn’ weer als vanouds in de vingers. -
Wandelaar valt in droogstaande sloot in Scherpenzeel
Een wandelaar is zaterdagmiddag in een sloot gevallen aan de Voskuilerdijk in Scherpenzeel. Hoe dat gebeurde, is onduidelijk. -
Welke televisie past het best bij jou?
De ene tv-kijker is de andere niet: niet alleen maakt het uit waar de televisie komt te staan, ook wat zich precies op het scherm afspeelt is van belang om de juiste keuze te maken. We bekeken de interessantste tv’s per ‘type’ gebruiker.
-
Heb jij alles goed in de Amersfoortse nieuwsquiz?
-
PREMIUM
Vahstal voert druk op gemeente Amersfoort verder op: ‘schade loopt iedere dag met duizenden euro's op’
-
Amersfoorter (38) aangehouden voor bedreigen bouwvakker met vuurwapen
De politie heeft de man die een bouwvakker met een vuurwapen bedreigde op de Ariaweg in Amersfoort vorige week zondag aangehouden.
In samenwerking met indebuurt Amersfoort