Man (18) en vrouw (23) aangehouden voor overval op de Big Bazaar in Schothorst
UPDATEEen 18-jarige man en een 23-jarige vrouw, beiden uit Amersfoort, zijn aangehouden voor een overval op voordeelwinkel Big Bazaar. Ze sloegen woensdagmiddag vlak voor sluitingstijd toe.
De overval op de winkel vond plaats rond 17.40 uur. Een man bedreigt het winkelpersoneel met iets wat lijkt op een wapen en wil geld. Dat krijgt hij, waarna hij de winkel verlaat in de richting van de Camera Obscurastraat.
Een alerte getuige belt direct 112 en weet een duidelijk signalement door te geven. Een kleine drie kwartier na de overval weet de politie een man aan te houden, die voldoet aan het signalement. Het gaat om een 18-jarige man uit Amersfoort.
Tweede verdachte
De politie heeft inmiddels na onderzoek een tweede verdachte in beeld gekregen. Ook deze verdachte komt uit Amersfoort. Het betreft een 23-jarige vrouw. Zij is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de overval. Wat precies haar rol is, wordt nog onderzocht
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
8 op de 10 Utrechters wil ‘een straatje erbij’ in hun gemeente om woningnood tegen te gaan
Amersfoort -
Bus met paardentrailer ziet stilstaande auto over het hoofd en veroorzaakt botsing
Een bus met een paardentrailer is zaterdagmiddag op de Birkstraat richting Soest op een auto gebotst. De automobilist zou stil hebben gestaan omdat deze wilde afslaan, maar werd hierbij over het hoofd gezien door de buschauffeur. Beide bestuurders bleven ongedeerd.Soest -
Amersfoort vergoedt binnenkort verplichte papieren bij ID-wijziging voor transgenders
In Amersfoort zullen de kosten die komen kijken bij een geslachtsverandering binnenkort worden vergoed. Het gaat hierbij om het deskundigenoordeel en -verklaring, die bij elkaar bijna 400 euro kosten. Dit veroorzaakte een grote drempel, zag de GroenLinks-fractie. ‘Het zorgt voor extra kosten voor transgender personen, en wij willen die ongelijkheid juist wegnemen.’Amersfoort -
PREMIUMvraag bij het nieuws
Wéér brand op de Leusderheide: wat is er aan de hand in de natuur, is het nu al zó droog?
Loeiende sirenes, afgelopen weken rond de Leusderheide. Tot twee keer toe gingen tientallen vierkante meters heide in vlammen op. En dan moet het nog zomer worden. Wat is er aan de hand in de natuur?Leusden -
PREMIUM103
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
-
-
Op zoek naar een eigen woonruimte? Er komen 300 nieuwe tijdelijke woningen in Amersfoort
Amersfoort -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.