Oplossing autoluwe binnenstad blijft een flinke puzzel
Om meer autoverkeer te weren uit de binnenstad kan het parkeerterrein Achter Davidshof worden gebruikt voor vergunninghouders uit het centrum én overdag voor bezoekers die er betaald parkeren. De meeste politieke partijen zien daarin een oplossing van de puzzel om het centrum autoluw te maken.
Verkeerswethouder Buijtelaar gaat de mogelijkheid onderzoeken, maar weet op voorhand dat het opofferen van tientallen betaalde plekken een financieel gat slaat. De gemeenteraad hield gisteravond een tweede Ronde over de complexe plannen voor de autoluwe binnenstad. Tijdens de vorige Ronde op 29 oktober kwamen de politici nauwelijks aan bod omdat toen vooral diverse centrumbuurten en ondernemers het woord kregen.
Die lanceerden diverse aanvullende en afwijkende voorstellen op het al ingewikkelde verkeersplan. Dat is erop gericht het vele sluipverkeer uit het centrum te weren, zodat de historische stad aantrekkelijker, veiliger en leefbaarder wordt. Daarvoor mogen vanaf medio volgend jaar alleen nog bewoners, ondernemers, leveranciers en incidentele bezoekers de binnenstad in van wie de kentekens zijn geregistreerd via een gemeente-app.
Zo’n vijftig vergunningplaatsen in straten als ‘t Spui, Havik, Muurhuizen en Langegracht worden daarvoor opgeheven. Plekken voor betaald parkeren komen te vervallen en worden voor vergunninghouders. Vooral aan de Kamp, dat buiten de autoluwe zone valt, worden veel betaalplekken omgezet naar vergunningplaatsen.
In navolging van ondernemers aan de Kamp, willen ook veel partijen het winkelgebied niet belasten met auto’s van vergunninghouders. VVD en Amersfoort2014 pleiten ervoor het autoluwe streven aan te grijpen om een al langer levend plan voor een aantrekkelijker winkelgebied Kamp uit te voeren, en samen met ondernemers het winkelbestand aan te pakken. D66 en GroenLinks zitten op dezelfde lijn. Zij willen vooral voetgangers, fietsers en groen voorrang geven om de Kamp leefbaarder te maken.
Varkensmarkt
Eenzelfde pleidooi van bewoners aan de zuidkant van het centrum voor een aantrekkelijker Varkensmarkt vindt ook gehoor in de raadszaal. Partijen als PvdA, VVD en GroenLinks zien wel heil in het omdraaien van de rijrichting op Zuid- en Westsingel, of op één van beide singels. Daarmee moeten auto’s op de singels én vrachtverkeer van leveranciers uit de Langestraat worden geweerd ten gunste van winkelende voetgangers. ,,Maar we moeten oppassen dat de Molenstraat daardoor niet nog drukker wordt,’’ waarschuwde VVD’er Gerrit van Nieuwenhuizen.
Een gewenningsperiode voor het nieuwe verkeersregime, waardoor overtreders niet direct op de bon gaan, en evaluatie na een jaar zijn volgens partijen noodzakelijk. Dat zegde Buijtelaar toe.
Op 3 december worden moties behandeld en neemt de politiek een besluit.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Autoluw centrum van Amersfoort blijft open voor bezoekers
De Amersfoortse binnenstad wordt volgend jaar binnen de singels voor een groot deel autovrij. Maar het autoluwe centrum blijft toegankelijk voor bijvoorbeeld familiebezoek of het afhalen van winkelproducten. -
PREMIUM8
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
PREMIUM
Sint Joriskerk vreest sluiting, ondernemers zijn bang voor omzetverlies en hoogbejaarden snappen app niet: de autoluwe binnenstad is een megapuzzel
Het autoluw maken van de binnenstad wordt een steeds ingewikkelder puzzel. -
Vogelgriep vastgesteld op eendenfokkerij in Nijkerk: 10.000 dieren geruimd
Op een eendenfokkerij in Nijkerk is vogelgriep vastgesteld. Uit voorzorg zijn aan het begin van de avond de circa 10.000 dieren op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). -
PREMIUM
Jonge ontwerpers willen parkeerplaatsen opofferen en minder auto’s in Amersfoort
Jonge architecten deden vanmiddag een poging om het autogebruik in de binnenstad van Amersfoort te verminderen.
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
-
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUM
Bevoorraden winkels in Amersfoort moet een stuk 'groener’
Met het plan om de binnenstad van Amersfoort autoluw te maken rolt de gemeente de rode loper uit voor duurzame bevoorradingswagens. Ze mogen langer de stad in dan vervuilende dieseltrucks, en er komen speciale laad- en losplaatsen waar ze aan het stroom kunnen.
In samenwerking met indebuurt Amersfoort