Ruziënde buurten terug bij af: proef met schrappen parkeerplekken in Gildekwartier pakt niet goed uit
Het schrappen van 90 parkeerplaatsen voor vergunninghouders heeft niet goed uitgepakt voor het Gildekwartier in Amersfoort. De parkeerdruk is sinds het vrijgeven van de plekken volgens de gemeente ontoelaatbaar hoog in het buurtje achter de Grote Koppel.
Delen per e-mail
De gemeente Amersfoort schrijft over het negatieve effect van de proef met meer vrije parkeerplaatsen in een brief aan de bewoners van het Gildekwartier en die van de aangrenzende buurten Jeruzalem en Jericho. De parkeerdruk in het proefgebied, dat bestaat uit de Vendelier, De Schutspatroon, Drapiersgilde, Wolleweversgilde en De Meesterproef is met 85 procent zo hoog, dat het college voorstelt de vergunningplekken per 1 april her in te voeren.
De stad besloot een jaar geleden tot de proef na aanhoudende klachten uit de buurten Jeruzalem en Jericho over vreemdparkeerders. Bewoners konden de eigen auto’s overdag nauwelijks meer kwijt, omdat kantoorpersoneel en binnenstadbezoekers na de invoering van een vergunningsstelsel in het Gildekwartier massaal uitweek naar hun straten. De bevolking van Jeruzalem en Jericho had net als de Gildekwartierders kunnen kiezen voor vergunningparkeren, maar wees het betaalmodel af vanwege de kosten.
Advies
Het experiment, dat vanwege de corona-effecten op het straatbeeld langer doorliep dan de afgesproken zes maanden, heeft volgens de gebiedsmanager wel een positieve uitwerking op het parkeren in Jeruzalem. Grenzend aan de straten in het Gildekwartier waar de vergunningplekken tijdelijk zijn geschrapt, krijgt de buurt beduidend minder vreemdparkeerders voor de deur. Op de hoge parkeerdruk in het verder weg gelegen Jericho heeft de proef niet of nauwelijks effect gehad.
De gemeenteraad staat komende maand voor de keus het advies van het college overnemen en daarmee de geschrapte vergunningplekken te herstellen of de proef met onbepaalde tijd te verlengen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Parkeerpilot Gildekwartier lijkt er te gaan komen
De kans is groot dat er in het Gildekwartier bij wijze van proef gedurende een jaar zo’n honderd parkeerplekken vergunningvrij worden verklaard. Een meerderheid van de raadsleden die vanavond tijdens de zoveelste vergadering over het onderwerp aanwezig waren, blijken vóór het plan te zijn. -
Vergunningsvrije proef buurt Gildekwartier: er kan weer gratis worden geparkeerd
Parkeren aan Schutspatroon, Vendelier en Meesterproef in de wijk Gildekwartier is vanaf vrijdag weer gratis. -
PREMIUMPomppionier
Tango lanceert tankstation van de toekomst: duurzame brandstof en laadpalen
Ruim twee decennia na de introductie van Nederlands eerste onbemande pomp komt pionier Tango nu met het tankstation van de toekomst, waarin duurzame brandstoffen en elektrisch rijden een prominente rol spelen. -
Tijdelijke proef levert 91 extra vrije parkeerplaatsen op in Gildekwartier
De proef met vergunningvrij parkeren in het Gildekwartier in Amersfoort kost de gemeente bijna 33.000 euro. Het levert tijdelijk 91 extra vrije parkeerplaatsen op. -
Ravage na ongeluk met drie auto's in Terschuur
Een ongeluk in Terschuur heeft zaterdagmiddag voor een flinke ravage gezorgd. Drie auto's botsten op de afrit van de A1 op elkaar.
-
PREMIUMKoken & eten
Hebben we straks alleen nog keuze uit blauw (AH) of geel (Jumbo)?
Met de verkoop van tachtig Deen-winkels aan AH, Vomar en Dekamarkt verdwijnt er weer een supermarktformule. In 2000 telde ons land nog 46 verschillende formules, twintig jaar later zijn het er nog 26. Is er nog bestaansrecht voor de kleinere supermarktketen of beperkt de keuze zich steeds meer tot blauw (AH) of geel (Jumbo)? -
eigen tuin eerst
‘Waarom staan de stadsparken niet vol met fruitbomen?’
Weg met die truttige sierboompjes in het stadsgroen. Plant appels, peren, druiven en kwetsen, adviseert tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Politie ontmantelt hennepkwekerij in Amersfoort
De politie heeft donderdag een hennepkwekerij ontmanteld aan de Woestijgerweg in Amersfoort.
In samenwerking met indebuurt Amersfoort