6 jaar cel voor opdracht huurmoord escortbaas
UpdateDe rechtbank in Amsterdam heeft de 52-jarige escortbaas Arthur van M. woensdag veroordeeld tot 6 jaar cel. Zij acht bewezen dat hij opdracht heeft gegeven om een concurrent uit de weg te ruimen. De straf is gelijk aan de eis van justitie.
Delen per e-mail
De geplande huurmoord ging niet door, omdat de aannemer van de opdracht met zijn verhaal en in het geheim gemaakte beelden naar misdaadverslaggever Peter R. de Vries stapte. Die lichtte vervolgens de politie in.
Volgens de rechtbank heeft Van M. 'een zeer ernstig misdrijf' gepleegd. Dat het slachtoffer uiteindelijk niet is vermoord, noemt zij 'een gelukkige omstandigheid die geenszins aan verdachte te danken is'.
De rechters rekenen het Van M. aan dat hij op de opgenomen beelden 'met grote achteloosheid en buitengewoon kil en zakelijk' spreekt over de huurmoord. Datzelfde geldt voor het feit dat hij ook opdracht gaf om eventuele getuigen ook maar om te brengen.
Van M. zei tijdens de rechtszaak dat hij de 18-jarige jongen nooit echt op pad wilde sturen om zijn concurrent te liquideren, omdat hij meteen doorhad dat hij met een oplichter van doen had die slechts op zijn geld uit was. De rechtbank geloofde dit niet.
Peter R. de Vries wijdde een uitzending aan de geplande huurmoord. Die kreeg hij wel pas na een rechtszaak op de buis.
Het slachtoffer van de geplande huurmoord was overigens al eerder het doelwit van een aanslag. In november 2011 werd er een handgranaat in zijn woning aan het Amsterdamse Singel gegooid. Het projectiel richtte alleen materiële schade aan. De rechtbank zou woensdag ook uitspraak doen tegen de verdachte in deze zaak, maar heeft die uitgesteld. Van M. heeft gezegd niets met deze aanslag te maken te hebben.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVerkiezingen
Is nieuw asfalt nog nodig nu thuiswerken de norm is? Partijen zijn verdeeld
In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen geven politieke partijen in acht afleveringen hun standpunten op het gebied van onder meer wonen, werken, vergroening, asfalt en de nexit. Vandaag aflevering 6: Hebben we al dat asfalt nog wel nodig nu miljoenen mensen thuiswerken? Aan het woord Gijs van Dijk (PvdA) en Joost Eerdmans (JA21). -
Extinction Rebellion voert actie tegen komst biomassacentrale Diemen
Activisten van Extinction Rebellion blokkeren vrijdagochtend een toegangsbrug bij de ingang van de elektriciteitscentrale van Vattenfall in Diemen. Ze protesteren tegen de mogelijke komst van een biomassacentrale. -
PREMIUMKoken & eten
In deze chocoladefabriek in Brabant kun je je eigen pak hagelslag maken
Het heeft de sfeer van Sjakie in de Chocoladefabriek, maar het is levensecht. In een nieuwe chocoladefabriek in het Brabantse Veghel die nu in de maak is, maak je je eigen chocoladereep, in je eigen favoriete smaak, met je zelf ontworpen wikkel erom. In de fabriek werken alleen maar jonge mensen. -
Online winkelen om de hoek: Crisp haalt 30 miljoen euro op
De Amsterdamse websuper Crisp heeft 30 miljoen euro groeigeld opgehaald. Met het geld wil het bedrijf, dat zich richt op lokale producten van boeren, speciaalzaken en Nederlandse leveranciers, verder groeien. -
Marengoproces rond Ridouan Taghi gaat verder op 22 maart
De inhoudelijke behandeling van het omvangrijke liquidatieproces Marengo rond Ridouan Taghi begint na uitstel op maandag 22 maart.
-
Update
Eis 6 jaar voor opdracht moord escortbaas
Het Openbaar Ministerie in Amsterdam heeft woensdag zes jaar cel geëist tegen de 52-jarige Arthur van M., die eerder dit jaar escortbaas David B. uit de weg zou hebben willen laten ruimen. -
PREMIUM1
Prenatale depressie blijft vaak onbehandeld: ‘Door de stress beviel ik van een prematuurtje’
Niet elke zwangere vrouw is in blijde verwachting. Sommigen voelen zich neerslachtig of angstig, maar om hulp vragen is moeilijk. Dat kan een prenatale depressie tot gevolg hebben. ,,Het is not done om te praten over de slechte kanten van een zwangerschap”, vertelt ervaringsdeskundige Carmen Wille (31). Vroedvrouw en psychotherapeute An-Sofie Van Parys pleit voor meer bewustwording, want een prenatale depressie kan ernstige gevolgen hebben voor moeder én kind. -
Hackers roven persoonlijke gegevens studenten Inholland
Hogeschool Inholland is het slachtoffer geworden van een dataroof. Hackers hebben op internetfora de persoonlijke gegevens van 56.000 studenten en medewerkers aangeboden.
In samenwerking met indebuurt Amsterdam