'Aanwas van huurwoningen blijft achter bij grote vraag'
De aanwas van nieuw gebouwde huurwoningen is nog altijd onvoldoende om het tekort hieraan weg te werken. Ondanks de grote vraag zal de voorraad huurwoningen zoals het er nu naar uitziet zelfs gaan krimpen, voorspelde vastgoedadviseur Capital Value maandag.
Delen per e-mail
Gemeenten, bouwbedrijven en projectontwikkelaars bieden te weinig huurwoningen aan, terwijl er juist nu kansen zijn om tekorten te verminderen en wachtlijsten terug te brengen.
Komende jaren wordt wel een stevig herstel van de nieuwbouw verwacht, maar dit betreft voornamelijk koopwoningen. Daarbij zullen woningcorporaties en beleggers waarschijnlijk veel oudere woningen moeten slopen en ze zullen naar verwachting een deel verkopen. Per saldo verdwijnen er volgens Capital Value meer huurwoningen dan erbij komen. Vooral in Amsterdam en Utrecht zal het tekort hierdoor flink toenemen.
,,Gemeenten, bouwbedrijven en projectontwikkelaars bieden te weinig huurwoningen aan, terwijl er juist nu kansen zijn om tekorten te verminderen en wachtlijsten terug te brengen'', aldus Kees van Harten, directeur van Capital Value.
Instroom
Het bureau wijst er ook op dat de groei van de bevolking in Nederland momenteel sterker is vanwege de grote instroom van vluchtelingen. Dit betekent dat er komende jaren over de gehele linie waarschijnlijk meer huishoudens bij komen dan nieuwe woningen.
Het is volgens Capital Value niet zo dat er geen kapitaal beschikbaar is voor het bouwen van meer nieuwe huurhuizen. De focus bij partijen ligt echter te veel op koopwoningen, vindt de vastgoedadviseur.
Gemeenten zullen volgens het bureau in de programmering daarom meer aandacht moeten geven aan de bouw van huurwoningen, ook als dit voor hen een lagere grondopbrengst betekent.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
'Plaats statushouders in sloopwoningen'
Krimpenerwaard wil statushouders huisvesten in sloopwoningen. Het gaat om 20 woningen van wooncorporatie QuaWonen in Bergambacht en Schoonhoven, waar 80 statushouders of toegelaten asielzoekers 2 jaar kunnen wonen. 'Maar de stadsvernieuwing mag geen vertraging oplopen.' -
Nick (57) over zijn energierekening: ‘Ik heb er inmiddels een sport van gemaakt’
Hoeveel geld besteedt u aan energie in huis? Hoe probeert u de kosten in de hand te houden? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Nick de Graaf (57) uit Alphen aan den Rijn. -
Waarom het tijdens een wandeling wél lukt een goed gesprek te voeren
Na zó lang thuiswerken snak je zelfs naar die ene irritante collega. Gewoon om even te babbelen over iets anders dan werk. Maar hoe houd je contact met collega’s als zoveel mogelijk thuisblijven de norm is. Trainer en auteur Mirjam Wiersma helpt je de onderlinge band warm te houden. Vandaag: wandelen. -
Joodse school Cheider voorlopig niet meer gekort op bijdrage Rijk
De orthodox-joodse school Cheider in Buitenveldert wordt voorlopig niet meer gekort op de financiële bijdrage van het Rijk. De Raad van State draait in een voorlopige voorziening het besluit van onderwijsminister Arie Slob terug. -
Na de Chinezen komen nu ook de Vietnamezen: nieuw automerk Vinfast naar Nederland
In navolging van de vele Chinese merken maakt dit jaar ook een Vietnaams automerk zijn debuut in Nederland. Vinfast heet het Vietnamese merk, dat na het Chinese MG, Aiways en (binnenkort) Byton en Xpeng de Nederlandse automarkt zal bestormen.
-
Huurprijzen vrije sector torenhoog
Huurprijzen in de vrije sector in de Randstad schieten door het plafond. Om dit te stoppen, moet de bouwproductie omhoog en moeten de regels voor verhuur soepeler. Dat stelt verhuursite Pararius. -
Stormloop op nieuwe huizen Leidsche Rijn
De aantrekkende huizenmarkt zorgt voor een stormloop op nieuwbouwprojecten in Leidsche Rijn. Woningzoekenden vissen steeds vaker achter het net, omdat de vraag het aanbod overstijgt. -
Auto rijdt door na botsing met scooter
Op het Weesperplein is donderdagochtend rond 09.00 uur een man op een scooter aangereden door een auto. De bestuurder wordt nog gezocht.
In samenwerking met indebuurt Amsterdam