Botenparade als protest tegen plannen voor windmolens
Met een armada van zo’n vijftig boten protesteren tegenstanders van de windmolenplannen in Amsterdam zaterdag op het IJmeer. Het botenprotest keerde zich in het bijzonder tegen de mogelijkheid van windturbines rond IJburg.
Vanaf het najaar stond IJburg op zijn achterste benen toen de bouw van windturbines op zo’n 350 meter voor de Bert Haanstrakade een optie leek. Na een schifting in maart lijkt het waarschijnlijker dat er windmolens komen op andere plekken langs de stadsrand, in Noord en Zuidoost vooral. Maar op IJburg zijn bewoners er nog altijd niet gerust op, omdat het water voor de kade geldt als reservegebied.
Een deel van het IJmeer op grotere afstand van IJburg staat nog wel uitdrukkelijk op de nominatie als plek voor windturbines. De deelnemers aan het botenprotest zijn daar heel bezorgd over omdat het IJmeer beschermd natuurgebied is en een broedgebied voor vogels. Verder komen eventuele windturbines hier wel dicht bij nieuwe eilanden van IJburg die nog worden aangelegd.
Verdedigingslinie
De boten stelden zich vanmorgen op voor de Bert Haanstrakade als ‘verdedigingslinie’. Via Vuurtoreneiland en de woonboten bij Schellingwoude gaat het botenprotest door de Oranjesluizen naar de Noorder IJplas, waar de plannen voor windturbines het verst gevorderd zijn.
Onderweg worden ze op de Schellingwouderbrug begroet door volkstuinders van de tuinparken langs de ring A10 in Noord. Volkstuinen gelden niet als ‘geluidsgevoelige bestemmingen’ die wettelijk worden beschermd tegen geluidsoverlast. Vooralsnog komen de mogelijke locaties voor windturbines daarom tot dicht bij volkstuinen. De tuinders vrezen voor geluidsoverlast en de gevolgen voor hun gezondheid, zo zeiden sommigen eerder als insprekers in de gemeenteraad, ook al omdat ze delen van het jaar ook overnachten op hun tuinen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
indebuurt.nl
Dikke ogen, niesbuien: zo erg zijn hooikoortsklachten nu in Amsterdam en hier check je dat
-
Nieuws
Gemeente geeft dubbele signalen af over niet tijdig publiceren festivalvergunningen
In tegenstelling tot eerdere beweringen slaagt de gemeente Amsterdam er zelden in een evenementenvergunning op tijd te verlenen en te publiceren. Toch geeft dat volgens wethouder Reinier van Dantzig ‘geen wezenlijke problemen’ omdat de deadline van zes weken niet wettelijk verplicht is. -
PREMIUMInterview1
Carel Willink is al 40 jaar dood, maar niet voor ‘zijn blonde wezen’ Sylvia: ‘Hij is nog steeds bij me’
Zij was 31, hij 75. Een flink leeftijdsverschil, maar volgens Sylvia Willink absoluut niet iets om het ‘steeds weer’ over te hebben. Liefde is tijdloos in haar ogen, zelfs 40 jaar ná de dood van kunstenaar Carel Willink. In Museum Arnhem is zaterdag een fandag, met Sylvia als zijn grootste fan.Amsterdam -
PREMIUM22
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
Achtergrond
Petitie tegen schrappen tramlijn 19: ‘Deze tram is van vitaal belang voor duizenden Amsterdammers’
De langste tramlijn van Amsterdam lijkt te verdwijnen: tram 19. Vaste gebruikers pikken het niet en voeren actie, in de hoop dat de lijn nog te redden is. ‘Als je nou een autoluw beleid wil voeren, moet je niet tramlijnen verschralen.’
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
-
-
-
Nieuws
Loeiende sirenes in Amsterdam? In Artis is vrijdag weer het Kinderbeestfeest
Met meer dan 300 brandweerwagens, ambulances en politievoertuigen worden kinderen met een beperking of zorgbehoefte vrijdag voor een speciale avond naar Artis gebracht. Daar is het jaarlijkse Kinderbeestfeest. -
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
In koekjes, chocolade en frisdrank, maar ook in pastasaus: toegevoegde suiker zit in meer producten dan je zou verwachten. Zo eten we onbewust (veel) meer suiker dan we zelf inschatten. Met de Nationale Suiker Challenge (5 t/m 11 juni) daagt het Diabetes Fonds alle Nederlanders uit om een week lang geen toegevoegde suikers te eten. Hoe pak je dat aan, en hoe houd je dat als echte zoetekauw vol?