Coalitieakkoord in Amsterdam dichtbij, stad roept hulp van banken en regering in
NieuwsEen coalitieakkoord in Amsterdam komt steeds dichterbij. Informateurs Lodewijk Asscher en Roos Vermeij gaven donderdag toelichting op de onderhandelingen over het stadsbestuur. Daaruit bleek dat minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) en Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) zijn uitgenodigd op het stadhuis.
Rond het stadhuis voelt iedereen dat de onderhandelingen de laatste fase zijn ingegaan. Na de verkiezingen halverwege maart was meteen duidelijk dat PvdA, GroenLinks en D66 met elkaar verder wilden, maar daarna bleef het lang stil. De formerende partijen gaan ervan uit dat er uiterlijk begin juni handtekeningen worden gezet.
De hoge ambities van de stad – de energietransitie, het aanpakken van de woningmarkt en de groeiende ongelijkheid – schuren met de beperkte financiële middelen. Het is een van de redenen dat de partijen er nog niet uit zijn: niet alles kan, en er is wel veel beloofd. In de laatste weken gaat het dan ook vooral om de verdeling van geld. Volt-fractievoorzitter Juliet Broersen verzocht, samen met de andere oppositiepartijen Denk, JA21 en Bij1, om meer inzicht in de manier waarop de keuzes worden gemaakt en hoe de raad daarbij betrokken kan worden.
“Een feestje om even terug te zijn,” noemde Lodewijk Asscher zijn bijdrage in de raadscommissie. Van 2006 tot 2012 was hij wethouder in de stad. Asscher wist vervolgens niet veel te melden. Hij sprak de verwachting uit dat de raad een belangrijke rol krijgt in het meedenken over het coalitieakkoord.
Creatief meedenken
De formerende partijen PvdA, GroenLinks en D66 kijken nadrukkelijk richting Den Haag om de ambities waar te kunnen maken. Gehoopt wordt dat ministers Harbers en De Jonge – met beleid en financieel – hulp bieden bij de vastgelopen woningmarkt en de bereikbaarheid van de stad. Ook banken als Triodos en Rabobank zijn uitgenodigd om mee te denken hoe Amsterdam de financiën op een creatieve manier rond kan krijgen.
Er zijn de afgelopen weken ook gesprekken geweest met Amsterdamse experts en organisaties. Zo kwam Ombudsman Munish Ramlal spreken over onder meer de klachtafhandeling van de gemeente en de problemen rond de Waterloopleinmarkt. Daarnaast kwamen de Amsterdamse corporaties, de commissaris van de koning van Noord-Holland en de Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en justitie) op bezoek. De afgelopen weken trokken de formerende partijen elke vrijdag een ander stadsdeel, en stadsgebied Weesp, in.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuws
Auto’s op A10 met stenen bekogeld vanaf flat
Meerdere automobilisten werden zondagmiddag op afrit 10 bij Slotermeer bekogeld met stenen. De politie spreekt van een ‘extreem gevaarlijke situatie’. -
Amsterdam wereldstad
Hoe Weesp uiteindelijk tóch bij Amsterdam kwam
Sinds 24 maart van dit jaar hoort Weesp bij Amsterdam. Maar de fusie kwam er niet zonder slag of stoot. Eigenlijk zou het stadje aan de Vecht jaren eerder al samengaan met gemeenten in het Gooi. Waarom ging dat op het laatste moment mis? Hoe kwamen ze bij Amsterdam terecht? -
18
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
Nieuws
Hard gelag voor coalitie: VVD levert in Zuid tóch geen stadsdeelbestuurder
De VVD gaat in Amsterdam Zuid geen bestuurder leveren. Kandidaat Stijn Nijssen heeft zich teruggetrokken, omdat er vanuit het stadsdeel te weinig politieke steun is voor zijn aanstelling.
-
Nieuws
Safety first? Schuilkelder in West te koop voor 1,1 miljoen euro
Op de Postjeskade in De Baarsjes staat een voormalige schuilkelder te koop. 1,1 miljoen euro voor een ‘bunker’ van 40 vierkante meter lijkt misschien wat veel, maar volgens makelaar IJisberg Real Estate kun je er een huis bovenop bouwen. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
PREMIUMgroeigrenzen
‘Zeven plagen’ treffen Schiphol: niet alleen personeelscrisis groot probleem
De druktecrisis op Schiphol woekert voort. Maar de problemen zijn groter dan personeelsgebrek alleen. De landingsbanen, platforms, terminals en zelfs het treinstation kunnen de drukte amper aan.
In samenwerking met indebuurt Amsterdam