Drie verdachten veroordeeld voor rol bij doodschieten ‘Maantje’ Sambo op Krugerplein in Oost
NieuwsDrie van de vier verdachten die betrokken waren bij de straatruzie waarin Amanuel ‘Maantje’ Sambo ‘uiterst laf en niets ontziend’ werd doodgeschoten zijn door de rechtbank veroordeeld tot straffen oplopend tot 12 jaar en 4 jaar plus tbs. De vierde verdachte is vrijgesproken.
De rechters achten bewezen dat Zion Milano R. (23) Sambo met twee kogels doodschoot na een feestje in de Transvaalstraat. Het incident vond plaats in de nacht van 17 op 18 november 2020 op het Krugerplein in Amsterdam-Oost. Het motief voor het schieten is onduidelijk. Justitie had begin mei 20 jaar gevorderd voor moord, maar de rechtbank acht bewezen dat het om de minder zware doodslag gaat: zonder plan vooraf.
R. leidt volgens het vonnis aan ‘gebrekkige ontwikkeling van zijn geestesvermogens’ en ‘bewandelt een asosciaal levenspad’. “Hij heeft geen werk, geen woning en raakt steeds gedetineerd.” Toch was hij tijdens de schietpartij toerekeningsvatbaar.
Joshua van Z. (26) krijgt 4 jaar cel plus tbs met dwangverpleging, omdat hij R. heeft geholpen bij de ‘volstrekt zinloze’ fatale schietpartij, zoals blijkt uit Snapchatgesprekken. Hij heeft volgens de rechtbank een verstandelijke beperking of een ontwikkelingsstoornis. Justitie had 9 jaar cel plus tbs met dwangverpleging geëist. Hij was al eerder veroordeeld tot tbs met dwangverpleging.
Stoornissen
De celstraf voor Van Z. valt lager uit vanwege zijn stoornissen, en omdat hij voor medeplichtigheid aan doodslag wordt veroordeeld en niet voor het zwaardere medeplegen van moord.
Tyrone B. (29) krijgt 4 jaar cel waarvan 1 jaar voorwaardelijk, en niet de gevorderde 5 jaar cel plus tbs met dwangverpleging. Hij is door zijn aangeboren autisme en zijn depressiviteit verminderd toerekeningsvatbaar. Tbs met dwangverpleging vinden de rechters niet nodig, omdat het gevaar dat hij weer een zwaar misdrijf zal plegen voldoende wordt ingeperkt door hem een deels voorwaardelijke straf op te leggen. Ook de celstraf voor B. valt lager uit, omdat hij voor medeplichtigheid aan doodslag wordt veroordeeld en niet voor het zwaardere medeplegen van moord.
Prateek S. (31) wordt vrijgesproken. Hoewel is bewezen dat hij in de auto heeft gezeten waarmee het vuurwapen is opgehaald in Amsterdam-Zuidoost – die later als vluchtauto is gebruikt – weet de rechtbank niet wannéér hij in die auto zat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ajax-speler Dusan Tadic door overvallers opgewacht bij zijn woning
De politie van Amsterdam is op zoek naar twee mannen die Dusan Tadic hebben proberen te overvallen. De aanvoerder van Ajax werd in de nacht van 27 op 28 juli opgewacht in de buurt van zijn woning. Hij bleef ongedeerd bij een korte worsteling en slaagde er vervolgens in te vluchten. -
Nieuws
Magneetvisser vindt opnieuw wapens en granaten in Erasmusgracht
In het water van de Erasmusgracht in Amsterdam-West heeft een magneetvisser maandagochtend twee handgranaten en twee vuurwapens gevonden. Dat bevestigt de politie. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Nieuws
Gewonden door vallend glas uit reuzenrad in Zandvoort, politie arresteert vier mannen
Twee vrouwen zijn vrijdagavond in Zandvoort gewond geraakt door glas dat uit een reuzenrad viel. Beiden liepen letsel op aan hun armen en moesten naar het ziekenhuis.
-
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
Nieuws
Vrouw aangehouden voor mishandelen personeel aan boord vliegtuig
De Marechaussee heeft woensdagochtend een vrouw aangehouden die aan boord van een vliegtuig op Schiphol de crewleden mishandelde. -
Update
Vijf mensen gewond door aanvaring met brugpijler IJburg, boot gezonken
Een boot met zes opvarenden is vanmiddag tegen een pijler van de Enneüs Heermabrug naar de Amsterdamse wijk IJburg gebotst. Vijf opvarenden raakten gewond, een van hen moest naar het ziekenhuis. Het bootje is na de aanvaring gezonken.
In samenwerking met indebuurt Amsterdam