Franse zakenman verliest voor 50.000 euro aan horloges op Schiphol
NieuwsEen Franse zakenman is eind april zes vintage horloges met een totale waarde van 50.000 euro kwijtgeraakt op Schiphol. Hij verloor de uurwerken toen hij in de chaos op de luchthaven zijn vlucht probeerde te halen.
Het gaat om de 53-jarige zakenman en horlogeverzamelaar Matthieu uit Frankrijk. Op Instagram geniet hij onder de naam mattsworldwatch enige bekendheid in het wereldje van de horlogerie. Matthieu verzamelt al zeker dertig jaar horloges. Wanneer hij op reis gaat neemt hij in zijn handbagage steevast een watch roll mee: een soort leren etui voor horloges. “Ik vind het leuk om van horloge te wisselen,” vertelt hij aan de telefoon. “Het is mijn hobby en als ik in het buitenland ben, vind ik het leuk om aan andere horlogeliefhebbers wat te kunnen laten zien.”
Dat was 28 april jongstleden niet anders. Die dag vloog hij van Amsterdam naar Parijs, precies toen het een enorme chaos op Schiphol was. “We moesten heel lang in de rij staan. Daardoor dreigde ik mijn vlucht te missen.” Toen Matthieu eindelijk bij de veiligheidscheck aankwam, ging het mis. “De beveiligers wilden in mijn rugtas kijken. Ik heb die in de plastic bak leeggehaald. De beveiliger heeft gekeken en toen kon ik alles weer inpakken. Dat heb ik heel snel gedaan omdat ik mijn vlucht wilde halen.”
Onderweg naar Parijs voelde Matthieu het knagen in zijn maag. Had hij zijn watch roll met de zes horloges, waaronder een zeer zeldzame Omega uit de jaren dertig en een vintage duikhorloge van Eberhard & co., wel ingepakt? Toen hij zijn tas openmaakte, werd zijn angst bewaarheid. Het etui met zijn dierbare horloges ontbrak. “Ik moet hem hebben laten liggen in de plastic bak van de security check.”
Camerabeelden
Matthieu belt daarop met Schiphol. Bij de afdeling gevonden voorwerpen hebben ze slecht nieuws: het etui met horloges is niet afgeleverd. “Ik kan me niet voorstellen dat degene die de plastic bakken leegt, ‘m niet heeft gevonden,” zegt Matthieu. “Ik kan me ook niet voorstellen dat het per ongeluk is weggegooid. Dit was een chique leren etui.”
Volgens Matthieu is er maar één andere mogelijkheid: iemand heeft het etui gevonden en meegenomen. Inmiddels heeft hij aangifte gedaan van diefstal. “Er moet op de camerabeelden te zien zijn wat er gebeurd is. Maar volgens mij heeft de politie de beelden nog niet bekeken. Ze hebben het druk natuurlijk.”
Een woordvoerder van Schiphol noemt de kwestie ‘heel vervelend’ en benadrukt dat Matthieu er verstandig aan heeft gedaan om aangifte te doen. Ook de Marechaussee is inmiddels op de hoogte van de zaak.
Matthieu hoopt dat zijn horloges nog zullen opduiken. Op zijn Instagram-pagina heeft hij foto’s van de klokjes geplaatst. “Het zijn zeldzame uurwerken, dus als ze te koop worden aangeboden zal iedereen in het wereldje ze wel herkennen.” Met een watch roll vol dure horloges gaat hij niet meer op pad. “Voortaan neem ik er nog maar eentje mee. Om mijn pols.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
AUTOTEST
Test Hyundai Kona Electric: kleine SUV met grote kwaliteiten
Om de snel groeiende concurrentie weer aan te kunnen, kreeg de Hyundai Kona een opfrisbeurt. Zeker de elektrische versie verdient een plekje op de shortlist. Tenzij je veel spullen of grote passagiers wilt meenemen. -
Uitleg
Drukte op Schiphol: waar moeten reizigers dit weekend rekening mee houden?
Dit weekend worden er weer chaotische taferelen verwacht op Schiphol. Maar wat als je toch naar de luchthaven moet? Zes vragen over waar je als reiziger rekening mee moet houden. -
Update
Minister Yeşilgöz: ‘Bagger’ over Halsema ‘om je kapot te schamen’
Minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid)en Ajax-directeur Edwin van der Sar zijn niet te spreken over de bedreigingen die de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema over zich heen krijgt, nu er geen openbare huldiging mogelijk is als Ajax landskampioen wordt. Yeşilgöz zegt dat de burgemeester niet anders kan dan de veiligheid voorop te zetten. ‘Dat verdient respect.’ -
Overzicht
Zomers weer op komst: dit moet je weten over in open water zwemmen in Amsterdam
Met hoge temperaturen in het vooruitzicht, lonkt een frisse duik. Maar hoe fris zijn de Amsterdamse wateren eigenlijk? En waar in Amsterdam is zwemmen veilig? -
Update
Dit weekend mogelijk opnieuw vluchten geschrapt, regionale vliegvelden schieten Schiphol te hulp
Schiphol kan niet uitsluiten dat het luchtvaartmaatschappijen opnieuw moet vragen om boekingen te schrappen om de drukte komend weekend beheersbaar te houden.
-
Energierekening
Jan (68): 'Energierekening omlaag brengen om rond te komen tijdens mijn pensioen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Jan Zonneveld (68) uit Rotterdam. -
‘Vroeger was het regelmatig: je hebt een huurachterstand, je wordt op straat gezet’
Iemand moet het doen, maar waarom gaan mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? Nederlanders met zo’n baan vertellen over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: deurwaarder Mark Hafkamp (55). -
PREMIUM
NS strenger voor Oekraïners: ‘Er is te veel fraude gepleegd’
NS gaat strenger toezien op het gratis reizen met een Oekraïens paspoort. Er arriveren inmiddels minder vluchtelingen in Nederland maar toch wordt nog vaak gebruikgemaakt van de regeling. Dat suggereert misbruik. ‘Het is niet bedoeld voor een tripje naar de outlet in Limburg.’
In samenwerking met indebuurt Amsterdam