Geen onderzoek naar functioneren brandweerbaas Leen Schaap
Er komt geen onderzoek naar het functioneren van brandweercommandant Leen Schaap.
De vakbonden hadden gevraagd om een onderzoek naar aanleiding van Schaaps uitspraken in Het Parool en bij radioprogramma De Nieuws BV.
Hij zei daar te willen onderzoeken of leden van motorbendes konden worden geweerd en bekritiseerde de gesloten cultuur. Op de radio omschreef hij die als 'de maffia van de medezeggenschap'.
Bas Eenhoorn, voorzitter van de Veiligheidsregio, heeft de bonden nu geschreven dat er geen onderzoek komt, omdat Schaap zich volgens hem niet schuldig heeft gemaakt aan plichtsverzuim.
Tip Het Parool
Heb je een nieuwstip of nieuwsfoto? Voeg ons toe op Whatsapp. Liever mailen of anoniem tippen? Bekijk hier hoe dat kan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuws
Ook Raad van State veegt Amsterdams verbod vakantieverhuur in bepaalde wijken van tafel
Amsterdam -
indebuurt.nl
Gespot! Nanne: 'Dit is de beste Amsterdamse plek om leren laarzen te kopen'
Nanne woont en studeert in Amsterdam en hij werkt in een van de bekendste winkels van Amsterdam. Hij heeft zijn vaste adresjes om de mooiste leren laarzen te scoren, die hij graag met jullie deelt. “Miskopen? Die probeer ik te verknippen zodat ik het toch nog kan dragen.” -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Nieuws
Laatste tickets voor Milkshake verloot onder donateurs van De Omgekeerde Supermarkt
Queer festival Milkshake geeft de laatste kaarten dit jaar aan mensen die voedsel doneren aan de De Omgekeerde Supermarkt, waar mensen die afhankelijk zijn van de Voedselbank gratis boodschappen kunnen doen. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.
-
PREMIUMmet poll35
Honderden ‘heksen’ onschuldig gedood, tóch wordt er lollig over gedaan: ‘Slachtoffers verdienen monument’
Amsterdam -
-
-
Reportage
Amsterdamse signeersessie Nick Cave trekt horde fans: ‘Hij is een fantastische hugger’
Vrijdagochtend staat het Spui vol met fans van de Australische zanger Nick Cave. Ze hopen op een gesigneerd boek, een praatje en misschien zelfs een knuffel. ‘Vroeger was hij een rockster. Nu maakt hij meer contact.’Amsterdam -
25
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.