Greenpeace zet protest Schiphol Plaza door ondanks verbod
Greenpeace mag half december geen actievoeren in de terminals en gebouwen van Schiphol. De actiegroep wilde haar ‘Protestival’ deels in de hal van Schiphol Plaza houden, maar daar steekt burgemeester Marianne Schuurmans van Haarlemmermeer een stokje voor. Greenpeace zegt zich niets aan te trekken van het verbod.
Greenpeace mag voor haar 24-uursfestival wel op 14 en 15 december een actiedorp opzetten op het Jan Dellaertplein voor Schiphol Plaza. Bedoeling van het protest is “niet om de reizigers te hinderen, maar om Schiphol aan te spreken op zijn impact op het milieu,” liet de actiegroep eerder weten.
Ook in de terminals van de luchthaven mag niet worden geprotesteerd, maar dat was Greenpeace toch al niet van plan. Het luchthaventerrein en de daarbij horende gebouwen zijn geen openbare ruimte – hoogstens openbaar gebied – maar de burgemeester is er wel verantwoordelijk voor de openbare orde. Dat geldt dus ook voor Schiphol Plaza.
Schuurmans vindt het vanwege de grote drukte op Schiphol Plaza niet verantwoord dat in het gebouw actie wordt gevoerd. Plaza is niet alleen een belangrijk toegangspunt voor de Schipholterminals en kantoorgebouwen, het is ook de hal voor het ondergrondse NS-station en een winkelcentrum.
Greenpeace zet door
Greenpeace vindt het Dellaertplein te klein voor de verwachte toeloop en zegt het oordeel van de burgemeester naast zich neer te leggen. “We gaan gewoon door, binnen en buiten,” zegt een woordvoerder van Greenpeace. “Mogelijke juridische stappen zijn we nog aan het onderzoeken.”
De actievoerders houden vol dat Schiphol Plaza wél openbare ruimte is. “Schiphol Plaza de meest centrale plek van het vliegveld. Het is heel gek als mensen die zich zorgen maken over grote vervuiler Schiphol, hun geluid niet mogen laten horen op de plek die er het meest toe doet. We hebben dit ook langdurig met de gemeente besproken.”
Als toch in de gebouwen wordt actie gevoerd, zal de Koninklijke Marechaussee, die op Schiphol verantwoordelijk is voor handhaving van de openbare veiligheid, ingrijpen. Eerder werden al acties van protesterende boeren die naar Schiphol wilden trekken, verboden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM2
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
Twee mannen met vuurwapen aangehouden op Schiphol Plaza
De marechaussee heeft donderdagavond twee mannen aangehouden die een vuurwapen bij zich droegen op Schiphol Plaza. Tijdens een controle merkte de marechaussee dat de twee mannen zich zenuwachtig gedroegen toen ze werden benaderd. ,,En dat bleek te kloppen want beiden hadden een vuurwapen onder hun kleding”, laat een woordvoerder weten.Haarlemmermeer -
Nieuws
In totaal 13 actievoerders opgepakt bij Amsterdamse stadhuis
De politie heeft donderdagavond in totaal dertien klimaatactievoerders aangehouden die niet wilden vertrekken uit de hal van het Amsterdamse stadhuis. -
Politie valt binnen bij Suri-Change: ‘Cokemiljoenen via geldpandjes witgewassen’
Miljoenen euro’s aan cocaïnewinsten konden dankzij Surinaamse geldwisselkantoortjes worden weggesluisd uit Nederland. De Rotterdamse familie achter die geldpandjes fungeert volgens het Openbaar Ministerie al jaren als ondergrondse bankier.
-
Greenpeace organiseert meerdaags ‘protestival’ op Schiphol
Greenpeace gaat actievoeren op Schiphol. Half december organiseert de milieuactiegroep een meerdaags ‘protestival’ op de luchthaven. -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
Minister Yesilgöz maakt excuses voor fouten in beveiliging broer kroongetuige, Derk Wiersum en Peter R. de Vries
Minister Dilan Yesilgöz van Justitie en Veiligheid heeft namens het kabinet excuses aangeboden voor de vele fouten van de overheid in de aanloop naar de moorden op broer Reduan, advocaat Derk Wiersum en vertrouwensman Peter R. de Vries van kroongetuige Nabil B.
In samenwerking met indebuurt Amsterdam