Hier mag je in Amsterdam geen vuurwerk afsteken
KaartRondom de Poezenboot, de Hollandsche Manege en Artis zijn drie van de ruim veertig plekken in Amsterdam waar tijdens de jaarwisseling geen vuurwerk afgestoken mag worden.
De 47 gebieden rondom dierenasiels, kinderboerderijen en maneges staan op een lijst met zogeheten vuurwerkvrije zones. Op deze plekken wonen veel dieren en daarom moet het geknal binnen de perken blijven.
In december schaarde een meerderheid van de gemeenteraad zich achter een plan van Partij voor de Dieren-raadslid Johnas van Lammeren, om 'zoveel mogelijk vuurwerkvrije zones' in het leven te roepen.
Ziekenhuizen
Van Lammeren ziet zelf het liefst dat er alleen nog op rustige plekken zoals het Havengebied en het NDSM-terrein geknald mag worden. Of het stadsbestuur hierin meegaat, moet volgend jaar blijken.
Waarnemend burgemeester Jozias van Aartsen gaf aan volgend jaar in elk geval vuurwerkvrije zones rond zieken- en verzorgingstehuizen in de stad te willen instellen.
Voor de komende jaarwisseling houdt Amsterdam vast aan de geldende regels: vuurwerk afsteken mag tijdens de jaarwisseling vanaf 18.00 uur 's avonds tot 2.00 uur 's nachts - behalve dus in de vuurwerkvrije zones zoals hieronder aangegeven op een kaart.
Lees ook: Zo vaak wordt vuurwerkoverlast per stadsdeel gemeld en Korpschef Akerboom wil verbod op knalvuurwerk
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMExperts
Met het hele gezin op elkaars lip: waarom vakantie voor echtscheiding kan zorgen
Na de zomer piekt het aantal relatiebreuken. Wat veroorzaakt een vakantiescheiding? En kun je voorkomen dat je huwelijk verongelukt tijdens je vrije dagen? Experts leggen uit en geven tips. -
Conductrices belaagd en bespuugd op station Amsterdam Amstel
Op het Amstelstation zijn woensdagavond twee conductrices belaagd en bespuugd door een groep van acht mannen. Dat bevestigt een woordvoerder van NS na berichtgeving van De Telegraaf. -
Nieuws
Gasprijs stijgt verder door aanhoudende droogte en lage rivieren
De gasprijs in Europa stijgt verder door de aanhoudende droogte. Zeer lage waterstanden in rivieren zorgen ervoor dat het lastig is om brandstoffen als diesel en steenkool te vervoeren. Daardoor groeit de vraag naar gas en loopt de prijs verder op. -
PREMIUM
1 op 20 mensen krijgt diagnose fibromyalgie: ‘Onbegrip voor patiënten het moeilijkst’
Niet zichtbaar ziek, maar wel vergaan van de pijn en vaak nog een resem andere lichamelijke klachten erbovenop: dat is fibromyalgie. Wat veroorzaakt het en wat kan eraan gedaan worden? Jessica Van Oosterwijck, verbonden aan de universiteit van Gent, geeft een overzicht van de ziekte en de behandeling. ,,Het moeilijkst voor de patiënten is het onbegrip van de omgeving.” -
PREMIUM
Ontlading voor Reda Kharchouch: ‘Met mijn grote mond roep ik nog steeds dat ik het niveau aankan’
Met twee goals en een assist schoot Reda Kharchouch vrijdagavond tegen Vitesse (3-1) alle frustraties van de laatste jaren van zich af. De spits wil bij Excelsior bewijzen dat zijn ‘grote mond’ de waarheid spreekt.
-
Update
Vijf mensen gewond door aanvaring met brugpijler IJburg, boot gezonken
Een boot met zes opvarenden is vanmiddag tegen een pijler van de Enneüs Heermabrug naar de Amsterdamse wijk IJburg gebotst. Vijf opvarenden raakten gewond, een van hen moest naar het ziekenhuis. Het bootje is na de aanvaring gezonken. -
Kort nieuws uit de stad
Bij flatgebouw Florijn in Amsterdam-Zuidoost vond gisterochtend een explosie plaats. Er zijn geen slachtoffers gevallen. Op de vijfde etage zijn de ramen van enkele woningen en een deel van de balustrade beschadigd. Het is nog onbekend of de explosie in de galerij of de woning plaatsvond. In de woning is een voormalige hennepplantage aangetroffen. Er stonden geen planten meer, maar nog wel de benodigdheden voor de productie van hennep, zoals lampen, tafels en een ventilatiesysteem. De politie spreekt daarom van een ‘professionele plantage’. Stroomleverancier Liander onderzoekt of er illegaal stroom is afgetapt.Vooralsnog is er geen verdachte aangehouden. -
Koken & Eten
Zo hou je de hele dag door energie: ‘Alleen wielrenners mogen ontbijten met veel suikers’
Ongeacht of je verkeersleider bent, een IT-er, stratenmaker of hoe je je dag indeelt; niemand zit te wachten op een middagdip. ,,Door bewust te letten op wat je eet, en wanneer, kun je de hele dag door scherp blijven.”
In samenwerking met indebuurt Amsterdam