OM eist 8 jaar en tbs voor man die uit het niets twee vrouwen beschoot
De 30-jarige Khalid O. wordt, als het aan het OM ligt, veroordeeld tot 8 jaar gevangenis en tbs voor het zonder aanleiding beschieten van twee vrouwen in het Oostelijk Havengebied.
De schietpartij vond plaats in de vroege ochtend van 31 mei 2020. Twee Turkse expats maakten rond half zes ‘s ochtends een wandeling richting de Sumatrakade om daar van de zonsopgang te genieten. Op de Borneolaan liepen ze een agressief kijkende man tegen het lijf die ‘kurva’ riep, een Pools woord voor hoer.
Even later kwamen de twee vrouwen de man opnieuw tegen. Ditmaal had hij een ninjamasker op en droeg hij handschoenen. Hij had een klein goudkleurig vuurwapen in zijn hand. Dit richtte hij van dichtbij op de buik van een van de twee vrouwen; vervolgens haalde hij de trekker over. Daarna kwam hij de kant op van de andere vrouw, die wegrende. Vervolgens klonk nog een knal. Vermoedelijk schoot de man ook op haar, maar miste.
De vrouw die wel geraakt werd, kreeg een kogel in haar lijf en liep schade op aan haar organen.
Psychische problemen
Na bestudering van camerabeelden kwam de recherche tot de conclusie dat de schutter in een van de portiekwoningen aan de Borneolaan moest wonen. Na antecedentenonderzoek van de bewoners kwam de 30-jarige Khalid O. in beeld. Hij is bij de politie bekend als harddrugsgebruiker en heeft een lang strafblad. Daarnaast was hij al in beeld vanwege psychische problemen.
In de woning van O. vond de politie kleren die overeenkwamen met het signalement van de schutter. Ook werd een vuurwapen aangetroffen. Dit bleek niet het wapen te zijn waarmee was geschoten. Uit onderzoek bleek wel dat O. eenzelfde moedervlek op zijn been heeft als de man op de camerabeelden die in de omgeving van de schietpartij waren gemaakt.
Khalid O. ontkent de schutter te zijn. Volgens zijn advocaat Nancy Dekens is er geen onomstotelijk bewijs dat haar cliënt de vrouwen heeft aangevallen. “Er kan niet vastgesteld worden dat het mijn client is geweest die heeft geschoten. De camerabeelden die in het dossier zitten, zijn van onvoldoende kwaliteit zijn om hem in te herkennen.”
Het motief van de schietpartij is tot op heden onbekend.
Khalid O. heeft geweigerd mee te werken aan onderzoek in het Pieter Baan Centrum. Desalniettemin concludeerden onderzoekers een ziekelijke stoornis en gebrekkige ontwikkeling van de geestvermogens.
De rechtbank doet op 8 september uitspraak.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuws
28-jarige vrouw neergeschoten in Oostelijk Havengebied
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Seats and Sofas
Deze 3 toffe banken zijn de trend van het moment én je kunt ze vandaag nog ophalen
-
Update
29-jarige man opgepakt voor schietincident op Verbindingsdam
De politie heeft op maandagochtend een 29-jarige man aangehouden in een woning aan de Borneolaan. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het schietincident op de Verbindingsdam in het Oostelijk Havengebied. Daar is zondagochtend een 28-jarige vrouw neergeschoten. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUM108
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
-
-
Nieuws
Man die op twee vrouwen schoot naar Pieter Baan
Khalid O., die volgens het Openbaar Ministerie in mei vorig jaar twee vrouwen uit het niets beschoot in het Oostelijk Havengebied, wordt onderzocht in het Pieter Baan Centrum. -
PREMIUM
Hoog Brabants gehalte in hockeyfinale: ‘Daar zou je een mooi team mee kunnen vormen’
Liefst zes oud-speelsters van Oranje-Rood stonden maandag in de finale om de landstitel tussen SCHC en Amsterdam. Na een bloedstollend slot inclusief een beslissende shoot-outserie ging Amsterdam met het landskampioenschap aan de haal.Amsterdam