Prinses Margriet heropent Verzetsmuseum in Amsterdam
NieuwsPrinses Margriet heeft donderdagavond het Verzetsmuseum in Amsterdam heropend. De vaste tentoonstelling is geheel vernieuwd en volledig toegankelijk gemaakt voor mensen met een visuele of auditieve beperking. Margriet mocht de tentoonstelling als eerste bezoeken samen met Mireille de Muijnck, de visueel beperkte adviseur van het museum.
De prinses werd verwelkomd door De Muijnck, museumdirecteur Liesbeth van der Horst, commissaris van de Koning in Noord-Holland Arthur van Dijk en locoburgemeester Reinier van Dantzig.
Samen maakten ze een wandeling langs de diverse onderdelen van het museum. Onder meer de thema’s onderduiken, meevechten met de geallieerden en samenwerking binnen het verzet komen aan bod. Jeangu Macrooy zong bij de opening zijn lied Birth Of A New Age.
Prinses Margriet had veel aandacht voor een apparaatje dat werd gebruikt om stoorzenders van Radio Oranje te filteren. De prinses vroeg hoe zo’n apparaat, dat mensen zelf knutselden thuis, dan precies werkt en merkte verbaasd op dat ze niet wist van het bestaan ervan.
Na de wandeling door de tentoonstelling ging de prinses in gesprek met de samenstellers van de tentoonstelling, de adviseurs voor inclusie en nabestaanden van verzetsmensen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Internationaal zakenman ‘Tricky Dick’ hoort werkstraf eisen voor belagen advocatenkantoor
ARNHEM - Omdat hij niet blij was met het optreden van zijn advocaten, begon een 64-jarige zakenman volgens justitie het advocatenkantoor te stalken. De Amsterdammer had het gemunt op Dirkzwager, dat vestigingen heeft in Arnhem en Nijmegen. -
indebuurt
Toen in: achter deze deur aan de Prinsengracht zat vroeger een pretpark
In de 16 eeuw stond er een pretpark midden in onze stad. Of nou ja, destijds was het aan de rand van de stad. De Jordaan en de Grachtengordel bestonden namelijk nog niet. Het is nu niet meer voor te stellen, maar als je goed zoekt, vind je nog wat overblijfselen. -
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd.
-
Horecavakbeurs Horecava in RAI Amsterdam trekt minder bezoekers dan voor corona
De grote horecavakbeurs Horecava in de RAI in Amsterdam heeft afgelopen dagen niet zoveel bezoekers getrokken als de laatste editie voor de coronapandemie. Volgens de organisatie kwamen er ruim 61.000 bezoekers af op het evenement. In januari 2020, vlak voor de virusuitbraak, telde de Horecava nog 75.000 bezoekers uit de horecawereld. -
-
-
Regenachtig weekend met veel wind op komst, wel zachte temperaturen
De komende dagen staan in het teken van regen. Volgens Weeronline is het vooral zaterdag grijs en nat met veel wind. Wel de temperatuur met 9 tot 11 graden vrij zacht. -
Over en uit voor Alfred Schreuder bij Ajax na rampavond tegen FC Volendam
Nog geen uurtje na het zevende puntverlies op een rij - de 1-1 tegen FC Volendam - heeft Ajax afscheid genomen van trainer Alfred Schreuder. De murw gebeukte kampioen beet zich stuk op de degradatiekandidaat.
In samenwerking met indebuurt Amsterdam