Steun voor moslims als begrafenis in buitenland niet door kan gaan
Voor nabestaanden van islamitische Amsterdammers die een graf in het buitenland hadden gekocht, maar daar vanwege de reisbeperkingen niet begraven kunnen worden, komt financiële steun beschikbaar voor een uitvaart in Nederland.
Dat schrijft burgemeester Femke Halsema in een brief in de gemeenteraad. In diverse uitvaartcentra worden door de gemeente al maatregelen getroffen om grootschalige afscheidsceremonies te voorkomen, door het aanbieden van gratis videoregistraties en live-verbindingen.
In enkele specifieke bevolkingsgroepen, waaronder de moslimgemeenschap, speelt nog een ander probleem, aldus de burgemeester: veel oudere Amsterdammers met een islamitische achtergrond hebben lang gespaard om grafrechten te kopen in het buitenland, zoals Marokko of Turkije. Maar bij overlijden kunnen hun nabestaanden daar nu geen gebruik van maken omdat het vliegverkeer grotendeels is stilgelegd door de uitbraak van corona.
“Dit veroorzaakt veel extra leed,” schrijft Halsema. De nabestaanden die de kosten voor een noodgedwongen uitvaart in Nederland niet zomaar kunnen ophoesten, wil de gemeente financieel gaan ondersteunen, om het leed te verzachten.
Ook wordt tussen het stadhuis en de moslimgemeenschap overleg gevoerd over de komst van een begraafplaats met ‘eeuwige grafrust’, waardoor de noodzaak van moslims om in het buitenland begraven te worden, verdwijnt. In Almere is zo’n begraafplaats, maar Amsterdamse gelovigen willen het liefst in deze regio begraven worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
24
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
Nieuws
Gemeente geeft dubbele signalen af over niet tijdig publiceren festivalvergunningen
In tegenstelling tot eerdere beweringen slaagt de gemeente Amsterdam er zelden in een evenementenvergunning op tijd te verlenen en te publiceren. Toch geeft dat volgens wethouder Reinier van Dantzig ‘geen wezenlijke problemen’ omdat de deadline van zes weken niet wettelijk verplicht is. -
PREMIUM
Hoe overleef ik mijn volwassen leven? Francine Oomen is terug en geeft survivaltips
Een hele generatie groeide op met de Hoe overleef ik-boekenserie met survivaltips voor pubers. Na een massale oproep van die – intussen volwassen – kinderen, komt Francine Oomen (63) in september met een nieuw boek en heeft ze nu een podcast voor jongvolwassenen. ‘Ik kan zo nog drie seizoenen vullen.’Amsterdam -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Nieuws
Vijf tieners aangehouden voor straatroven in Amsterdam-Zuid en Amstelveen
Vijf Amsterdammers tussen de 14 en 16 jaar oud zijn vorige maand aangehouden, ze worden verdacht van het plegen van dertien straatroven in Amsterdam-Zuid en Amstelveen.
-
Nieuws
Restaurant annex nachtclub Sissi’s in Amsterdam-Oost blijft tóch nog open deze zomer
-
-
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUMInterview1
Carel Willink is al 40 jaar dood, maar niet voor ‘zijn blonde wezen’ Sylvia: ‘Hij is nog steeds bij me’
Zij was 31, hij 75. Een flink leeftijdsverschil, maar volgens Sylvia Willink absoluut niet iets om het ‘steeds weer’ over te hebben. Liefde is tijdloos in haar ogen, zelfs 40 jaar ná de dood van kunstenaar Carel Willink. In Museum Arnhem is zaterdag een fandag, met Sylvia als zijn grootste fan.Amsterdam