Stier terug op Beursplein na reparatie: ‘We gaan er goed voor zorgen’
NieuwsDe bronzen stier was anderhalf jaar verdwenen van zijn vertrouwde plek op het Beursplein in het centrum van Amsterdam, nadat er een poot was afgebroken. Maar sinds dinsdagochtend is het beeld terug en staat, na een reparatie, weer trots op vier hoeven.
Delen per e-mail
“We zijn blij dat hij weer bij ons voor de deur staat,” vertelt Marianne Aalders, woordvoerder van Euronext Amsterdam. Het beeld was anderhalf jaar van zijn plaats, nadat er bij een verplaatsing een poot afbrak en het gerepareerd moest worden. Nu de stier hersteld is, staat hij weer fier op zijn poten op het plein.
De 2500 kilogram zware stier werd in 2012 in het geheim geplaatst op initiatief van de onlangs overleden Italiaans-Amerikaans beeldend kunstenaar Arturo di Modica. 23 jaar eerder had hij ook al zonder te overleggen een grotere versie van het beeld op Wall Street in New York geplaatst. Ook daar werd het beeld oogluikend toegestaan door het stadsbestuur, nu is het niet meer weg te denken uit het straatbeeld.
Charging Bull of Wall Street Bull, werd na een beurscrash in 1987 op Wall Street neergezet en trekt duizenden toeristen per dag. Ook in Amsterdam is het beeld een toeristische trekpleister geworden. Het beeld staat symbool voor financieel optimisme en welvaart en moest in 2012 Europa een steuntje in de rug geven in nasleep van de bankencrisis. Veel mensen wrijven over de neus, hoorns of testikels van het beeld, omdat het (financieel) geluk zou brengen.
“In 2012 zat Nederland in een dip en met het plaatsen van de stier wilde de kunstenaar een positieve boodschap overbrengen,” aldus Aalders. “Dat de stier nu tijdens de coronacrisis terugkeert op het plein, maakt het extra speciaal. We gaan er daarom goed voor zorgen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bronzen stier op Beursplein aan de kant gezet
De bronzen stier van 2,5 ton die in de nacht van woensdag op donderdag illegaal op het Amsterdamse Beursplein is geplaatst, is vanochtend een paar meter aan de kant gezet. Volgens stadsdeel Centrum stond de sculptuur in de weg. -
PREMIUMTechnische Dienst
‘Met deze techniek had een drama als Pukkelpop wellicht voorkomen kunnen worden’
Sociale media staan vol met een schat aan informatie. Veel meer dan grappige kattenfilmpjes en foto’s van foodporn. Met de juiste voelsprieten zijn snel en accuraat data te vinden die de wereld een stuk prettiger en veiliger kunnen maken. Die voelspriet heet PublicSonar. -
Amsterdamse horecaondernemers nemen mondjesmaat reserveringen aan
Misschien gaat het 21 april dan eindelijk gebeuren: de heropening van de terrassen. Een aantal Amsterdamse horecaondernemers neemt al enthousiast reserveringen aan, anderen wachten toch even de persconferentie af. -
PREMIUMKoken & eten
Zijn asperges lustopwekkend? Vijf feiten en fabels over het witte goud
Bij sommige boeren vind je ze al, maar donderdag begint het aspergeseizoen echt. Dan zijn we weer even in de ban van de groente waarover veel mythes bestaan. -
Bakerpraatjes
Ieder kind kost een tand? ‘Er is een relatie tussen aantal kinderen en aantal verloren tanden’
Het geslacht van je baby voorspel je met baking soda, je wordt niet zwanger als je borstvoeding geeft en wanneer je last hebt van pukkels, dan krijg je een meisje. Er doen tal van bakerpraatjes de ronde. Fictie? Of zit er toch een kern van waarheid in? Vandaag: iedere zwangerschap kost een tand.
-
Halsema wil terrassen wél open: ‘Handhaving anders onhaalbaar’
Burgemeester Halsema doet samen met de burgemeesters van Rotterdam, Den Haag en Utrecht ‘een dringend appel’ op het kabinet om de terrassen en andere buitenruimten te heropenen. ‘De handhaving wordt op deze manier onhaalbaar,’ schrijven ze in een verklaring. -
Bronzen stier Beursplein verdwenen vanwege gebroken poot
Wie langs het Beursplein fietst, is het misschien opgevallen: het beeld van de bronzen stier is verdwenen. Volgens de gemeente heeft het dier een poot gebroken toen hij werd opgetild om te verplaatsen. -
Andreaspenning voor bestuurder De Bruijne
Bestuurder Herbert de Bruijne heeft gisteren de Andreaspenning ontvangen uit handen van locoburgemeester Marjolein Moorman.
In samenwerking met indebuurt Amsterdam