Toezichthouder keurt overname Marqt door rivaal Ekoplaza goed
De overname van duurzame supermarktketen Marqt door het bedrijf achter rivaal Ekoplaza mag doorgaan. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren: er blijft voldoende concurrentie over.
Marqt, dat met name winkels heeft in Amsterdam, zal onder de nieuwe eigenaar meerdere vestigingen gaan sluiten. De zaken aan het Rembrandtplein en Overtoom zijn al verkocht. In beide panden komen filialen van supermarktketen Albert Heijn.
Het is de bedoeling dat de formules Marqt en Ekoplaza naast elkaar blijven bestaan. Het moederbedrijf van Ekoplaza, Udea, sluit echter niet uit dat er Marqtvestigingen dichtgaan op plekken waar een Ekoplaza in de buurt zit. Beide supermarkten hebben rond de twintig zaken in de stad.
Nog nooit winst
Supermarktketen Marqt, die sinds zijn oprichting in 2006 nog nooit winst heeft gemaakt, wankelt al een tijdje. In de zomer werd bekend dat de ecosuper alleen nog verder ging met kleine zaken. In de maanden daarvoor stapte bijna de voltallige raad van commissarissen op. Ook voormalig topman Joost Leeflang vertrok in die periode.
Udea maakte in oktober bekend een meerderheid van de aandelen in de Amsterdamse supermarktketen over te nemen. Daar ging wel het een en ander aan vooraf. Twee oprichters van Marqt probeerden via de rechter ervoor te zorgen dat de overname niet doorging. Zij kwamen op het laatste moment met een bod op de eigen winkels, maar volgens de rechter waren zij daarmee te laat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ekoplaza neemt rivaal Marqt over
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Rechter: oprichters Marqt moeten hun aandelen afstaan
Oprichters Quirijn Bolle en Meike Beeren van biosuper Marqt moeten hun aandelen in de wankelende ecosuper afstaan. Dat heeft de rechter donderdag besloten in een zaak die door de andere aandeelhouders van het bedrijf was aangespannen. -
Ook Marqt op de Overtoom wordt een Albert Heijn
Supermarktketen Albert Heijn neemt nog eens twee winkels over van Marqt, waaronder het filiaal op de Overtoom in Amsterdam. -
PREMIUM99
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
-
-
PREMIUM
Clubrivalen Felice Albers en Yibbi Jansen staan wéér tegenover elkaar: ‘Geen lang leve de lol in finale’
Yibbi Jansen (23) en Felice Albers (23) werden afgelopen zomer samen wereldkampioen, maar staan namens SCHC en Amsterdam zaterdag en maandag tegenover elkaar in de strijd om de landstitel. Twee dagen later mogen de tophockeysters zich samen weer melden bij Oranje. Een gesprek over rivaliteit en vriendschap.Amsterdam -
Supermarktketen Marqt sluit grote winkels en gaat kleiner verder
Supermarkt Marqt gooit het roer om. De wankele winkelketen, die zich laat voorstaan op duurzame producten, gaat alleen nog verder met kleine winkels. De grote winkelpanden worden overgedragen aan Albert Heijn.