Twee verdachten aangehouden voor moord op 17-jarige stagiair Wittenburg
De politie heeft Emylio ‘Millie’ G. (26) uit Amsterdam-Zuidoost voor de tweede keer aangehouden voor betrokkenheid bij de wilde schietpartij begin 2018 in het buurthuis op Wittenburg. Daarbij kwam de 17-jarige stagiair Mohamed Bouchikhi om het leven.
Een 26-jarige vrouw uit Zwanenburg die maandag ook is aangehouden, is weer vrijgelaten, maar blijft verdachte. Mogelijk is zij een vriendin van G., die geregeld in Zwanenburg verbleef.
Van ‘Millie’ G. vermoedt de recherche dat hij één van de schutters was. Die waren in het buurthuis waarschijnlijk op zoek naar Gianni L. uit de Oostelijke Eilanden. Die werd ook beschoten en raakte zwaargewond, maar overleefde. Bouchikhi lijkt slachtoffer van een persoonsverwisseling.
De recherche ziet onder meer nieuw bewijs tegen G. in een opnieuw geanalyseerd afgeluisterd gesprek tussen de beruchte crimineel Randall D. (38) uit Zuidoost en een ander. Daarin lijkt over G.’s betrokkenheid bij de schietpartij te worden gesproken.
In oktober 2018 was G. al aangehouden voor de zaak op grond van dna dat bij de moordplek was aangetroffen en tips uit het criminele milieu. Toen was de verdenking niet sterk genoeg om hem voor deze zaak aan de onderzoeksrechter voor te leiden.
De politie meldt dat hij nu opnieuw kon worden aangehouden op basis van de resultaten van ‘intensief onderzoek’ dat al die tijd is doorgegaan en nieuwe informatie heeft opgeleverd.
Zijn advocaat Kerem Canatan noemt dat onzin. “Het is oude wijn in nieuwe zakken. Alle zogenaamd nieuwe gegevens die nu zijn ingebracht, had de recherche al toen G. die eerste keer voor deze zaak werd aangehouden. Dat opnieuw uitgeluisterde gesprek dateert al van begin 2018.”
De impulsieve ‘Millie’ G. heeft een bedenkelijke staat van dienst. Hij heeft in het criminele milieu de reputatie dat hij voor een klein bedrag bereid is grof geweld te plegen.
Juwelier Kristal
Als achttienjarige was hij met onder anderen Randall D. betrokken bij een overval op juwelier Kristal aan de Haarlemmerstraat. Ze werden op de vlucht klemgereden in de Marnixstraat, en er werden geld en sieraden bij hen aangetroffen.
Nadat hij op 6 maart 2015 had geprobeerd een brommer te stelen, trof de politie een pistoolmitrailleur bij hem aan.
In augustus 2017 werd hij verdacht van heling, in december 2017 was hij betrokken bij een mishandeling op het Leidseplein. Tussendoor kwam hij nog in beeld voor een ontvoering, maar die zaak is geseponeerd bij gebrek aan bewijs.
Overigens was hij zelf ook eens slachtoffer in een zaak. Toen hij zeventien was, gooide een rivaal een bijl naar hem.
Bijna twee weken geleden, op 14 januari, eiste justitie 18 jaar cel voor G. vanwege een poging tot liquidatie en een tweede schietpartij begin 2018 in Holendrecht, plus de mishandeling op het Leidseplein.
Op 18 januari 2018 zou hij ‘Meo’ H. met een pistoolmitrailleur hebben willen liquideren op de Maarsenhof – aangestuurd door Randall. Hoewel het bloed uit zijn lijf gutste, overleefde H. de vele schotwonden. De politie trof veertien hulzen, twee kogels en drie kogelfragmenten aan.
Verjaardag van zijn dochtertje
De geheime dienst van de recherche kreeg later de tip dat Randall D. het op ‘Meo’ H. had voorzien omdat hij met de politie had gepraat. Kort voor de schietpartij was al de tip binnengekomen dat D. de opdracht ‘Meo’ te liquideren had aangenomen en uitgezet bij een jongen met wie hij veel omging. De inlichtingendienst was bovendien getipt dat ‘Millie’ en Randall ‘samen liquidaties plegen’.
Die eerste schietpartij op de Maarsenhof was ruim twee weken voor de schietpartij in het buurthuis op Wittenburg.
Op 9 februari 2018, nog geen twee weken na de schietpartij op Wittenburg, zou Emylio G. ook de ex van zijn nieuwe vriendin hebben beschoten, met dezelfde pistoolmitrailleur, weer op de Maarsenhof. Daaraan was een ruzie voorafgegaan om diens verzoek zijn dochtertje te mogen zien op haar verjaardag. Nu miste één kogel doel. In die zaak doet de rechtbank op 19 februari uitspraak. G.’s advocaten hebben vrijspraak gevraagd.
Overigens maakte G. bij meerdere schietpartijen domme fouten, waaruit blijkt dat hij nauwelijks met wapens kan omgaan. Tijdens de tweede schietpartij op de Maarsenhof viel bijvoorbeeld het magazijn uit zijn wapen. In het buurthuis op Wittenburg klungelden de daders ook.
In het onderzoek naar de schietpartij in februari vond de recherche een foto op zijn telefoon waarop hij poseerde met een kalasjnikov.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Update
Casper Verheijen (29) zat tijdens straatruzie op tiener die ‘niets anders kon dan mes pakken’ en hem doodde: geen straf
Hij droeg (‘zeer onwenselijk’) een mes bij zich, belandde in een straatruzie en stak daarbij de Nijmeegse skater Casper Verheijen, die aan zijn verwondingen overleed. Toch krijgt de 15-jarige jongen die dat vorig jaar deed, daarvoor geen straf. Hoe kan dat? -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Jongeren in het geweer tegen woonplannen: ‘Amsterdam steeds ontoegankelijker om in te wonen’
Verschillende jongeren- en studentenorganisaties in Amsterdam hebben stevige kritiek op de woningplannen van wethouder Zita Pels. Als ‘belangrijke levensader van de stad’ vinden ze dat hun belangen niet serieus worden genomen. -
PREMIUM15
Veiligheidsregel op crèche in gevaar door personeelsgebrek: ‘Mogen niet door ondergrens zakken’
Door personeelsproblemen in de kinderopvang komt de veiligheidsregel in het gedrang waarbij altijd iemand anders moet meekijken of -luisteren met een pedagogisch medewerker. Daarvoor waarschuwen opvangorganisaties en belangenvereniging Boink.Amsterdam
-
Vijf grootste steden willen meer geld van minister De Jonge, vrezen na wooncrisis ook voor bouwcrisis
De vijf grootste steden willen dat het Rijk de portemonnee trekt om te voorkomen dat de woningbouw stilvalt. Gevreesd wordt dat er naast een wooncrisis ook een bouwcrisis uitbreekt. -
-
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Amsterdam wil darkstores op bedrijventerreinen: ‘Alleen toekomst wanneer dit plaatsvindt’
De gemeente Amsterdam wil in een bestemmingsplan vastleggen waar in de stad flitsbezorgers zich mogen vestigen. Dat zal niet in woonwijken gebeuren waar afgelopen tijd al diverse vestigingen werden gesloten vanwege de overlast voor omwonenden, maar wel op bedrijventerreinen, meldt de gemeente woensdag.Amsterdam
In samenwerking met indebuurt Amsterdam