Wethouder Meliani bezorgd om situatie bij AT5
Wethouder Touria Meliani (Cultuur) heeft haar zorgen geuit over de situatie bij nieuwszender AT5, waar adjunct-hoofdredacteur Hélène Pronk de laan uit is gestuurd na een conflict met de directie.
Meliani heeft zowel vrijdag als maandag contact gehad met directeur Alphons Martens en hem haar ‘zorgen geuit over de gevolgen van de commotie bij de redactie van AT5 en met name over de continuïteit van de nieuwsvoorziening (...) voor de Amsterdammers,’ zo schrijft ze in een brief aan de gemeenteraad.
Vrijdag werd bekend dat Pronk na een dienstverband van 25 jaar op straat is gezet, wegens een ‘verschil van inzicht’ over de journalistieke koers van de nieuwszender. Bij de redactie, die het al geruime tijd zonder hoofdredacteur moet stellen, ontstond grote onrust. De redactie liet weten zich ‘journalistiek onthoofd’ te voelen.
Brandbrief
Maandag verstuurden zo’n dertig oud-AT5’ers, onder wie Matthijs van Nieuwkerk, Mariëlle Tweebeeke en Jeroen Wollaars, een brandbrief aan de wethouder en aan de Raad van Toezicht van AT5, waarin ze onder meer verzoeken om het ontslag van Pronk te heroverwegen. En hoewel Meliani die bevoegdheid om in te grijpen niet heeft – ‘de lokale overheid staat als financier op afstand,’ schrijft ze – houdt ze de situatie bij AT5 wel in de gaten, omdat de ‘onafhankelijke journalistiek’ en de ‘waakhondfunctie’ die AT5 vervult mogelijk onder druk is komen te staan door de recente ontwikkelingen bij AT5.
Ze zal, als concessieverlener van de stadszender, ook contact opnemen met de toezichthouder Commissariaat voor de Media.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oud-AT5’ers schrijven brandbrief na ontslag adjunct-hoofdredacteur Pronk
Ruim dertig oud-medewerkers van AT5 hebben een brandbrief geschreven aan wethouder Touria Meliani (Cultuur) waarin ze hun zorgen uiten over de situatie bij de stadszender. Vrijdag werd bekend dat adjunct-hoofdredacteur Hélène Pronk na een dienstverband van 25 jaar op straat is gezet wegens een ‘verschil van inzicht over de inhoudelijke koers’. -
PREMIUMtips
De muren toe aan een likje verf? Zo kies je de juiste kleur
De gemiddelde Nederlander geeft de muren in huis elke drie tot vier jaar een nieuw kleurtje. Maar hoe kies je een goede tint? Heleen van Gent, kleurexpert bij AkzoNobel, geeft advies. -
Jongeren in het geweer tegen woonplannen: ‘Amsterdam steeds ontoegankelijker om in te wonen’
Verschillende jongeren- en studentenorganisaties in Amsterdam hebben stevige kritiek op de woningplannen van wethouder Zita Pels. Als ‘belangrijke levensader van de stad’ vinden ze dat hun belangen niet serieus worden genomen. -
Nieuws
Mogelijk minder vluchten in de meivakantie: weer oponthoud bij onderhoud aan startbaan Schiphol
Het grote onderhoud aan de Zwanenburgbaan van Schiphol duurt weken langer. Door de vele regen deze maand dreigt het werk, waarbij de belangrijke baan helemaal buiten gebruik is, zelfs tot in de meivakantie door te gaan. Mogelijk moet dan het aantal vluchten worden beperkt. -
Nieuws
Man loopt zwaar letsel op door aanvaring met fietser bij Ziggo Dome
Zaterdagavond is een man vlakbij de Ziggo Dome in Zuidoost zwaargewond geraakt bij een confrontatie met een fietser. Terwijl het slachtoffer op een taxi wachtte werd hij door de fietser geduwd of geslagen, waardoor hij viel en ernstig letsel opliep.
-
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt. -
-
-
indebuurt.nl
Dit is het ontroerende verhaal achter de fleurige fietsen van de Flowerbikeman in Amsterdam
Je hebt deze fietsen zeker weten al eens gezien in Amsterdam. De Flowerbikes fleuren al jaren de stad op. Ze worden gemaakt door niemand minder dan kunstenaar Warren Gregory. Wat veel mensen niet weten is dat hij de fietsen niet maakt voor toeristen of om mooie plaatjes mee te schieten. Hij maakt ze in eerste instantie uit liefde. En daar zit een bijzonder mooi verhaal achter.Amsterdam -
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten.
In samenwerking met indebuurt Amsterdam