Dick Jaspers grijpt naast zesde Europese titel driebanden
Biljarter Dick Jaspers heeft naast zijn zesde EK-goud in het driebanden gegrepen. De 56-jarige regerend wereldkampioen verloor in het Beneluxtheater in het Brabantse Berlicum de finale van de Spanjaard Dani Sánchez met 35-50.
De Spanjaard nam vrij snel een voorsprong door een serie van 9 in de tweede beurt. Hij zag Jaspers nog terugkomen naar 26-19 en tot 28-28. Daarna liep de Spanjaard opnieuw uit en behield zijn marge.
,,Ik ben trots op deze titel”, zei Sánchez, die zijn vierde Europese titel veroverde. ,,Ik speel vaak mijn beste partijen tegen Dick Jaspers, die ik met afstand de beste biljarter van de wereld vind. En natuurlijk inspireert het me om van hem te winnen.”
Jaspers gaf aan dat het steeds lastiger wordt om de concurrentie voor te blijven. ,,De top van het driebanden wordt elk jaar sterker en spelers als Merckx, Zanetti, Horn, Blomdahl, Sayginer en zeker ook Sánchez zijn gevaarlijke en gevreesde tegenstanders. Je wint zo maar geen Europees gevecht, Sánchez was de verdiende winnaar.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zevenkampster Anouk Vetter moet medaillejacht staken: ‘Vandaag even balen, morgen weer lachen’
Het zevenkamptoernooi zit er voor Anouk Vetter eerder dan gehoopt op. Vetter meldde zich voor het speerwerpen af met een achillespeesblessure. ,,Het was al een gok om hier mee te doen", zei ze na haar opgave. -
Energierekening
Ans (68): ‘Met de huidige prijzen gaan we straks 500 euro per maand betalen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ans Buter (68) uit Alkmaar. -
Waterpolosters naar kwartfinale op EK na zege op Griekenland
De Nederlandse waterpolosters hebben ook hun derde groepswedstrijd op het EK in Split ruim gewonnen. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis versloeg Griekenland: 13-8 (1-2 5-3 4-3 3-0). -
Zo haal je zoveel mogelijk leven uit de batterij van je smartphone of laptop
Is de batterij van je smartphone of laptop wel eens leeg terwijl je nog een stukje dag over hebt? Dat kan heel irritant zijn als je het apparaat niet direct kunt opladen. Er zijn gelukkig simpele manieren om langer met een enkele batterijlading te doen. -
PREMIUM
Als de rente nog iets hoger wordt, dalen de huizenprijzen
Gaan de huizenprijzen dalen? Alles hangt af van de hypotheekrente, als die nog verder stijgt gaan de huizenprijzen naar beneden. De dure woningen het eerst.
-
PREMIUMInterview
Biljarter Dick Jaspers al 37 jaar aan de top: ‘Zouden ze Max Verstappen ook vergeten voor het sportgala?’
Dick Jaspers (56) staat al bijna 37 jaar aan de top in de sport die hem zijn huwelijk kostte, maar hem nog altijd mateloos intrigeert. In zijn dorp Sint Willebrord krijgen we een kijk in het leven van de vijfvoudig wereldkampioen driebanden. ,,Zouden ze Max Verstappen ook vergeten uit te nodigen voor het Sportgala. Nee toch?” -
Historische hattrick
Sublieme Femke Bol leidt estafettevrouwen naar goud: ‘Later potje huilen, maar nu ben ik te moe’
En dat is drie voor Femke Bol! Na goud op de 400 meter en de 400 meter horden, won ze samen met Lisanne de Witte, Eveline Saalberg en Lieke Klaver zaterdagavond ook de 4x400 estafette. Bijna een seconde waren ze sneller dan Polen en Groot-Brittannië. -
Lieke Klaver zesde op 400 meter, vermoeide Femke Bol ontbreekt tijdens Diamond League in Brussel
Lieke Klaver is als zesde geëindigd op de 400 meter van de Diamond League in Brussel (50,87). De winst ging naar Fiordaliza Cofil uit de Dominicaanse Republiek (49,80).