Dressel stelt eigen wereldrecord op 100 meter wisselslag scherper
De Amerikaanse zwemmer Caeleb Dressel blijft in Boedapest wereldrecords op de kortebaan verbeteren. Hij stelde op de tweede finaledag van de International Swimming League (ISL) zijn recente wereldrecord op de 100 meter wisselslag scherper. De 24-jarige zwemmer klokte 49,28 seconden.
Afgelopen maandag liet hij in de halve finales 49,88 als wereldrecord noteren. Daarmee was hij de eerste zwemmer die op deze afstand onder de 50 seconden dook.
Op zaterdag verbeterde Dressel twee wereldrecords. In amper een uur tijd zette hij mondiale toptijden neer op de 100 meter vlinderslag en de 50 meter vrije slag.
De Amerikaan verbeterde met 47,78 seconden eerst het wereldrecord van de Zuid-Afrikaan Chad Le Clos uit 2016 (48,08). Zo’n drie kwartier later scherpte de Amerikaan zijn eigen wereldrecord op de 50 vrij aan, van 20,24 naar 20,16.
Dressel veroverde als estafettezwemmer twee olympische titels bij de Spelen van Rio de Janeiro 2016. Hij heeft ook al dertien wereldtitels op de langebaan en zes op de kortebaan op zijn naam staan. Dressel is tevens wereldrecordhouder 100 meter vlinder op de langebaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Triatlete Els Visser bezocht vrouw met wie ze 18 uur in het water lag na schipbreuk: ‘Hoe kon ik overleven?’
Triatlete Els Visser overleefde in 2014 een schipbreuk. Nu, negen jaar later, bezocht ze voor het eerst de vrouw met wie ze destijds achttien uur met doodsangsten in het water lag. Daarna ging ze terug naar de rampplek in Indonesië. ,,Zonder Gaylene was ik er niet meer geweest.’’ -
Dreun voor Oranje-honkballers: ruime nederlaag tegen Italië betekent abrupt einde WK
Voor de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam is het WK op een geweldige teleurstelling uitgelopen. Een ruime nederlaag in de laatste groepswedstrijd tegen Italië (7-1) betekende een onverwachte uitschakeling voor de ploeg van bondscoach Hensley Meulens, die nog zo goed was begonnen aan de World Baseball Classic. -
Met video
Ierland boekt op imponerende wijze eindzege Six Nations
De Ierse rugbyers hebben de Six Nations gewonnen. Ierland won de laatste wedstrijd met 29-16 van Engeland en bleef zo in de eindstand Frankrijk voor. De Ieren schreven het toernooi van 2023 op hun naam met een zogeheten grand slam; ze wonnen alle wedstrijden. Ze eindigden met 24 punten voor Frankrijk (20) en Schotland (15). -
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten. -
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken?
-
met video
‘Buzzer beater’ zorgt voor dolle taferelen en lege tribunes als Dallas Mavericks LA Lakers verslaat
De basketballers van Dallas Mavericks hebben in de NBA dankzij een driepunter tijdens de buzzer van Los Angeles Lakers gewonnen. Het werd 111-110 in LA doordat de Duitser Maxi Kleber in de slotseconde raak gooide. -
-
-
PREMIUMtips
De muren toe aan een likje verf? Zo kies je de juiste kleur
De gemiddelde Nederlander geeft de muren in huis elke drie tot vier jaar een nieuw kleurtje. Maar hoe kies je een goede tint? Heleen van Gent, kleurexpert bij AkzoNobel, geeft advies. -
Gesloopte Marco Odermatt neemt 23-jaar oud record skilegende over: ‘Geen idee hoe ik deze race kon winnen'
Marco Odermatt heeft een nieuw record in handen. De Zwitserse skiër won in Andorra de laatste reuzenslalom van het wereldbekerseizoen en verbrak daarmee het puntenrecord van legende Hermann Maier.