Geurts en Visser naar finale WK turnen, Schmidt komt niet in actie
Elze Geurts en Naomi Visser hebben zich bij de WK turnen in Japan geplaatst voor de finale. Debutante Geurts plaatste zich met een score van 14,350 punten als tweede voor de finale op het onderdeel sprong, waarin de top acht zaterdag in actie komt.
Geurts hoefde alleen olympisch sprongkampioene Rebeca Andrade uit Brazilië voor zich te dulden. Andrade kwam tot 14,800 punten en plaatste zich daarmee als eerste voor de eindstrijd. De Braziliaanse plaatste zich ook als eerste voor de finale aan brug (15,100).
Het is voor het eerst sinds 2013 dat er weer een Nederlandse turnster in actie komt tijdens de WK-sprongfinale. In 2013 plaatste Chantysha Netteb zich als laatste Nederlandse voor de finale op sprong bij de WK in Antwerpen.
Naomi Visser
Naomi Visser plaatste zich na een gedegen meerkamp met een totaal van 52,266 punten als elfde voor de meerkampfinale van donderdag. Voor Visser is het haar derde meerkampfinale bij een WK. Eerder turnde ze die finale al in 2018 en 2019.
Angelina Melnikova uit Rusland plaatste zich met 57,065 punten als eerste voor de finale waarin de beste 24 turnsters (met een maximum van twee per land) in actie komen. Melnikova won afgelopen zomer nog het brons in de meerkamp bij de Olympische Spelen in Tokio.
Vera van Pol kwam na twee vallen aan brug tekort voor een plek in de finale over de meerkamp. Van Pol, die deze zomer nog actief was bij de Olympische Spelen, eindigde met 48,415 punten op de 28e plaats.
Sanna Veerman kende bij haar WK-debuut vallen op brug (12,433) en balk (11,566) en kwam daarmee niet in de buurt van finaleplaatsen.
Casimir Schmidt
Woensdagochtend komen de Nederlandse mannen in actie bij de WK. Casimir Schmidt ontbreekt. Schmidt raakte afgelopen vrijdag geblesseerd tijdens een training op het onderdeel sprong en kampt sindsdien met een enkel- en een schouderblessure.
Bondscoach Bram van Bokhoven meldde dinsdagochtend vanuit Japan dat Schmidt definitief niet in actie zal komen tijdens de wedstrijd van woensdag. “Drie dagen is net te kort voor een goed herstel en een goede wedstrijd. Heel jammer want hij was fit en scherp, met veel all-round potentie. Gelukkig is het geen ernstige blessure, dus binnen een paar weken is hij naar verwachting weer volledig hersteld”, aldus Van Bokhoven.
Woensdagochtend komen Jermain Grunberg, Loran de Munck en Frank Rijken namens Nederland wel in actie bij de kwalificaties van de WK turnen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Golftoernooi KLM Open keert in 2024 terug naar Amsterdam
Golftoernooi KLM Open keert in 2024 terug op golfbaan The International in Amsterdam. Het Nederlandse golftoernooi op de DP World Tour heet sinds dit jaar ook weer het KLM Open, net als van 2004 tot en met 2019. Het toernooi heette de afgelopen twee jaar het Dutch Open. -
Shirin van Anrooij superieur naar tweede wereldtitel
Shirin van Anrooij heeft bij de WK veldrijden in Hoogerheide met overmacht de titel veroverd bij de beloften. De uit het Zeeuwse Kapelle afkomstige renster liet al in de eerste ronde de concurrentie achter zich. Het zilver was voor de Britse Zoe Bäckstedt, de Tsjechische Kristyna Zemanova pakte het brons. -
Oud-wereldkampioen freestyleskiën Smaine (31) sterft bij lawine: ‘Hij werd 50 meter door de lucht geslingerd’
Voormalig freestyleskiër Kyle Smaine is zondag overleden bij een lawine in Japan. De oud-wereldkampioen was in de buurt van Nagano aan het skiën toen hij samen met een aantal andere buitenlanders werd overvallen door de lawine. -
PREMIUMKoken & Eten
Vegaburgers doen de gezondheid meer kwaad dan goed: welke vleesvervangers zijn wél een goede keuze?
Uit een analyse van meer dan 500 verschillende vegetarische burgers, worsten, balletjes en schnitzels uit de supermarkt blijkt dat vleesvervangers vaak te veel vet en te weinig eiwitten bevatten. Volgens TestAankoop in België zijn de meeste veggieburgers enorm bewerkt en doen ze de gezondheid van de consument meer kwaad dan goed. Hoe kies je dan de juiste vleesvervanger? En bestaan er voedzame alternatieven? -
Biljarter Dick Jaspers gaat toch niet naar Turkije: wereldbeker driebanden afgelast
Biljarter Dick Jaspers was van plan om woensdag ‘gewoon’ naar Ankara te vliegen. In de Turkse hoofdstad zou deze week de wereldbeker driebanden op het programma staan, maar de organisatie heeft het toernooi toch afgelast vanwege de recente aardbevingen in Turkije.
-
Deze auto's gaan het vaakst meer dan 300.000 kilometer mee
Automobilisten die een hekel hebben aan inruilen doen er goed aan om een auto te kopen die in één van de lijstjes hieronder staat. Het zijn nagenoeg onverwoestbare modellen met motoren die een eeuwig leven lijken te hebben. -
-
-
PREMIUM
Elke dag telt voor volleybalsters Oranje: ‘Parijs is de droom, daar moeten we in gaan geloven’
Als de man die het Nederlandse vrouwenvolleybalteam naar olympisch Parijs moet loodsen, weet Felix Koslowski dat ‘elke dag telt’ tijdens zijn haastklus. ,,Tijd is er amper, het seizoen is bomvol, maar het doel is heel duidelijk en de deur staat open.” -
Wat we kunnen leren van praten over onze stoelgang: ‘We hebben allemaal weleens diarree’
Mensen vinden het vaak ongemakkelijk om over diarree te praten of om ermee naar de huisarts te gaan. Vaak is deze dunne ontlasting vrij onschuldig, maar wanneer is het slim om naar de dokter te gaan? En wat doe je als een kind diarree heeft?