Herzog wint NK op de 10.000 meter, ook nationale titel Niesten ondanks tiende tijd
Gouden SpikeStan Niesten en Marcella Herzog hebben bij het atletiekgala de Gouden Spike in Leiden de Nederlandse titels op de 10.000 meter veroverd.
Niesten was de beste Nederlander in 28.50,62. Dat was goed voor de tiende tijd op de 10.000 meter in Leiden. Daarmee bleef hij Frank Futselaar (29.18,78) en Filmon Tesfu (29.23,87) voor. De Britse atleet Sam Atkin won in 27.33,52.
Herzog won niet alleen het NK, maar won ook de 10.000 meter in Leiden. Ze finishte in 32.47,94 en bleef daarmee Silke Jonkman (33.05,38) en Jennifer Gulikers (34.24,06) voor die respectievelijk als tweede en vijfde eindigden.
De Gouden Spike, de meest aansprekende prestatie volgens de jury, werd uitgereikt aan Hethat Yassine. De Algerijnse atleet won de 800 meter in 1.44,80, een nieuw record op het atletiekgala.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dafne Schippers in ploeg van 61 atleten voor EK in München en legt focus op de 100 meter
Dafne Schippers doet mee aan de EK atletiek in München. De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter ontbrak vorige maand op de WK in Eugene, maar de 30-jarige sprintster heeft zich op de 100 meter wel geplaatst voor de Europese kampioenschappen. -
PREMIUM
Sifan Hassan zesde op 5000 meter bij WK atletiek: ‘Ik heb mijn lesje geleerd: ik moet heel hard trainen’
Met vernuft en durf probeerde Sifan Hassan in de laatste ronde van de 5000 meter naar de wereldtitel te lopen. Maar in de laatste honderd meter liepen haar benen vol en kwamen liefst vijf vrouwen langszij. Ze houdt geen medaille over aan dit toernooi. ,,Ik wist dat dit kon gebeuren.” -
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig. -
Zeven spelers Australische rugbyclub weigeren regenboogshirt te dragen: ‘Uitvoering helaas niet goed’
Zeven rugbyers van de Australische club Manly Sea Eagles weigeren te spelen in een speciaal regenboogshirt dat hun club heeft laten maken. De rugbyclub wil met het shirt diversiteit en inclusiviteit uitstralen, maar een deel van de spelersgroep weigert daaraan mee te doen vanwege culturele en religieuze redenen. -
Dit is de duurste camper van Nederland
De duurste camper van Nederland staat te koop in Oss. Het gaat om de Morelo Grand Empire 110GSO+. Aan boord zijn een wasmachine, een vaatwasser een fietsenlift en een garage waar bijvoorbeeld een Mini Cooper in past.
-
Estafetteteams 4x100 meter uitgeschakeld in series op WK
De Nederlandse estafetteteams zijn er op de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finales van de 4x100 meter. Het vrouwenkwartet kwam in hun heat als zesde over de finish in 43,46 en die klassering was onvoldoende voor een finaleplek. De mannen eindigden in hun heat als zevende in 39,07 en ook dat betekende uitschakeling. -
Nadine Visser naar halve finales 100 horden op WK Atletiek, doek valt voor Zoë Sedney
Atlete Nadine Visser is door naar de halve finales van de 100 meter horden op de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene. De 27-jarige atlete eindigde in haar serie als tweede in een tijd van 12,76. Die klassering betekende directe plaatsing voor de volgende ronde. De halve finales en de finale zijn op zondag. -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm.