Márquez in stijl naar zesde wereldtitel MotoGP
Dovizioso kansloosDe Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft voor de zesde keer in zijn loopbaan de wereldtitel in de zwaarste motorklasse, de MotoGP, veroverd. De rijder van Honda deed dat in stijl door de Grote Prijs van Thailand te winnen, terwijl zijn Italiaanse rivaal Andrea Dovizioso als vierde eindigde.
Het is een geweldig jaar.
Met nog vier races te gaan is Márquez niet meer in te halen. Ducati-coureur Dovizioso was de enige die de Honda-coureur nog kon bedreigen, maar hij heeft met nog maximaal 100 punten te winnen, nu 110 punten achterstand.
Márquez won in 2019 tot nu toe negen races dit seizoen en finishte vijf keer als tweede. Alleen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten in Austin viel de Spanjaard uit.
Márquez won in 2019 tot nu toe negen races dit seizoen en finishte vijf keer als tweede. Alleen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten in Austin viel de Spanjaard uit.
Het is alweer de achtste wereldtitel in totaal voor de 26-jarige Spanjaard. Hij won in 2010 de titel in de 125cc en in 2012 was hij de kampioen in de Moto2. Zijn eerste van vijf titels in de koningsklasse won hij in zijn debuutjaar 2013. Zijn achtste titel mocht hij in Thailand vieren door op een pooltafel symbolisch de zwarte bal met nummer acht te potten.
Het zag er vrijdag niet naar uit dat Márquez de wereldtitel ging pakken op het Chang International Circuit in Buriram. Hij ging hard onderuit in de eerste training en werd naar het ziekenhuis gebracht. Met pijn in zijn heup, rug en benen stapte hij enkele uren later gewoon op voor de tweede training.
De Fransman Fabio Quartararo startte in Thailand van pole en hield die positie lang vast. Márquez zat geduldig in het wiel van de Yamaha-coureur en zette zijn Honda enkele keren ernaast. Pas in de slotronde plaatste de Spanjaard zijn ultieme aanval en passeerde de Yamaha. De Fransman deed in de laatste bocht nog een tegenaanval, maar Márquez hield de goede lijn en kwam als eerste over de streep. Quartararo werd tweede voor de Spanjaard Maverick Viñales.
,,Ik wilde dit weekend de race winnen en was niet bezig met de wereldtitelstrijd”, zei Márquez. “Fabio was heel snel, maar ik heb niet opgegeven. Het is een geweldig jaar.”
Quartararo zag Márquez hem in de slotronde voorbijsteken. ,,Ik heb alles geprobeerd en kan niet meer dan tevreden zijn”, zei hij. ,,Maar als ik het in de laatste bocht niet had geprobeerd, zou ik niet blij naar huis zijn gegaan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
48
Olympisch kampioene Sanne Wevers stapt vanwege ‘onveilig sportklimaat’ uit nationale turnselectie
De Nederlandse turnster Sanne Wevers maakt geen deel meer uit van de nationale selectie. De olympisch kampioene op balk van de Olympische Spelen van Rio 2016 zegt te zijn opgestapt vanwege een ‘aanhoudende, onwerkbare situatie’ die is ontstaan ‘door het gedrag van een teamgenoot’. Om wie het gaat, meldt ze niet in een door haar management verspreid bericht. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
PREMIUM
In jacht op de wereldtitel moet alles wijken voor Van Rouwendaal: ‘Ik lig soms om zeven uur al in mijn bed’
Sharon van Rouwendaal (28) is naar Boedapest afgereisd om eindelijk wereldkampioen openwaterzwemmen te worden. Dat het een eenzame onderneming is, neemt ze voor lief. ,,Ik wil meerdere medailles winnen hier.” -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas.
-
Met video
Oranje hockeysters beginnen WK met ruime zege, maar Duitsland wordt meetmoment
De hockeysters van Oranje zijn met een overwinning aan het WK in Amstelveen en Terrassa begonnen. Gemakkelijk ging het niet tegen Ierland bij de herhaling van de WK-finale van vier jaar geleden. Na rust maakte Nederland pas het verschil: 5-1. -
PREMIUM
Frédérique Matla: doelpuntenmachine, boegbeeld en revolutieleider
Frédérique Matla (25) is een van de leiders van het Nederlands hockeyteam. Vorig jaar stak ze haar nek uit voor een veiligere topsportcultuur. ,,Iedereen moet met plezier dat oranje tenuetje aantrekken.’’ -
Handballers dankzij wildcard voor het eerst in 62 jaar naar WK: ‘Unieke deelname’
Mooi nieuws voor de Nederlandse handballers. Oranje zal in januari voor het eerst sinds 62 jaar deelnemen aan het wereldkampioenschap, dankzij een wildcard van wereldbond IHF.