Raar maar waar: bokstoernooi om olympische tickets begonnen in Londen
Raar maar waar: terwijl het in heel de sportwereld afgelastingen regent vanwege het gevreesde coronavirus is in Londen het olympisch kwalificatietoernooi voor boksers uit Europa begonnen. Onder auspiciën nog wel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), dat na de schorsing van de internationale boksfederatie (AIBA) de organisatie van het olympisch boksen heeft overgenomen.
,,Ja, een beetje vreemd is het wel", geeft technisch directeur Peter Bonthuis van de Nederlandse boksbond toe. ,,Boksen is natuurlijk wel een contactsport.” Volgens de laatste gegevens gaan 342 boksers uit 43 landen tot en met 24 maart de strijd aan om een startbewijs voor Tokio 2020. Namens Nederland komen zes boksers in actie: Chelsey Heijnen (-60 kg), Nouchka Fontijn (-75 kg), Enrico Lacruz (-63 kg), Delano James (-69 kg), Max van der Pas (-75 kg) en Artjom Kasparian (-81 kg). De begeleiding is in handen van bondscoach Hennie van Bemmel, Abdul Fkiri (vrouwencoach), Sayit Yanik (coach) en Stijn Haverkamp (fysiotherapeut).
We nemen niks voor lief, maar we gaan er van uit dat de risico's niet groot zijn.
,,Vooralsnog weet ik niet beter dan dat alle wedstrijden doorgaan. Maar in deze tijden kan alles snel veranderen. Ik hoorde dat de Britse overheid nu ook strengere maatregelen gaat nemen. Of dat ook gevolgen heeft voor het OKT in Londen, is nog niet duidelijk. We maken er inderdaad maar het beste van", beaamde Bonthuis, die vanuit Nederland alle ontwikkelingen nauwlettend in de gaten houdt.
De Nederlandse boksploeg verblijft sinds afgelopen woensdag in Londen. ,,Natuurlijk staan we dagelijks in contact met de teamleiding. Alle deelnemers aan het OKT worden medisch goed gecontroleerd, uiteraard ook op het coronavirus. We nemen niks voor lief, maar we gaan er van uit dat de risico's niet groot zijn.”
Bonthuis heeft NOC*NSF volgens de gebruikelijke procedures geïnformeerd over de Nederlandse deelname aan het OKT in Londen. De sportkoepel adviseerde afgelopen donderdag alle wedstrijden en evenementen in Nederland tot eind maart te schrappen. ,,Uiteraard volgen wij als boksbond dat advies op, maar dit betreft een buitenlands toernooi. Het zou vreemd zijn als we daar als Nederland niet bij zouden zijn. Dat kunnen we onze boksers ook niet aan doen. Die trainen vier jaar lang voor een olympisch ticket. Er is in mei in Parijs nog wel een laatste kans, maar de kwalificatiekansen zijn daar aanmerkelijk kleiner."
Opvallend is dat de kwalificatietoernooien voor Amerika, Azië en Oceanië wel zijn uitgesteld. ,,Ik heb geen idee waarom het in Londen nu wel doorgaat", besloot Bonthuis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Estafettezwemsters eindigen als vijfde in WK-finale 4x100 wissel, 20ste WK-plak Sjöström
De Nederlandse estafettezwemsters hebben op de slotdag van de WK langebaan in Boedapest naast een medaille op de 4x100 meter wisselslag gegrepen. Kira Toussaint, Tes Schouten, Maaike de Waard en Marrit Steenbergen zwommen een Nederlands record in 3.57,24, dat al sinds 2012 op 3.57,28 stond. Ze finishten als vijfde in de finale. -
WK Waterpolo
Oranje wacht pikante kwartfinale tegen Griekenland: ‘Wij meer kwaliteit, zij meer ervaring’
De Nederlandse waterpolosters hebben zondag op het WK in Hongarije de kwartfinale bereikt. Canada werd met 10-7 (kwartstanden 1-2, 2-1, 6-2, 1-2) verslagen. Griekenland is dinsdag de volgende opponent voor Oranje. -
PREMIUMInterview
Fleur Jong raakte op haar 17de onderbenen en acht vingertoppen kwijt: ‘Het leven is niet eerlijk en dat is oké’
Fleur Jong (26) raakte op haar zeventiende haar onderbenen en acht vingertoppen kwijt door een bacteriële bloedinfectie. Nu is ze paralympisch kampioene en wereldrecordhoudster en voelt het als haar beurt om een voorbeeld te zijn. ,,Het leven is niet eerlijk en dat is oké.” -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken.
-
PREMIUM
Eelco Sintnicolaas voltooit laatste tienkamp: ‘Scores gezien die ik nooit zag, zo slecht’
Zijn achillespees stond op knappen, bij het speerwerpen schoot het in zijn rug, maar Eelco Sintnicolaas (35) zou ten koste van alles op het NK atletiek de tienkamp finishen. Daarna volgde een biertje op de baan en een groot feest voor de man die jarenlang tot de wereldtop behoorde en nu zijn carrière afsloot. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Deze sportevenementen gaan wél door
In een rap tempo sneuvelen tientallen toernooien en wedstrijden van de sportkalender. Op enkele plekken in de wereld wordt (voorlopig) nog wél gesport. Dit zijn de meest interessante sportevenementen op een rijtje.