Regerend kampioen Washington Nationals start MLB-seizoen met domper
De honkballers van Washington Nationals zijn met een nederlaag begonnen aan het nieuwe seizoen in de Major League. De titelverdediger verloor op eigen veld achter gesloten deuren van New York Yankees: 1-4. De arbitrage moest het openingsduel wegens regen en onweer tijdens de zesde inning afbreken. Na een pauze van bijna twee uur werd het duel officieel gestaakt en was de eindstand definitief.
Bij de Nationals ontbrak sterspeler Juan Soto. Hij werd in de aanloop naar de eerste wedstrijd positief getest op het coronavirus. Hij verblijft momenteel in thuisisolatie.
Anthony Fauci, de directeur van het nationaal Instituut voor Allergieën en Infectieziekten in de Verenigde Staten, mocht de eerste, ceremoniële bal gooien. Dat deed de 79-jarige topadviseur van president Donald Trump in een shirt van de Nationals en met een mondmasker op. Fauci, een groot fan van de kampioen uit Washington, slaagde er niet in de bal in de handen van de dienstdoende catcher Sean Doolittle te werpen.
In de andere wedstrijd van de eerste speelavond in de MLB wonnen de Los Angeles Dodgers op eigen veld met 8-1 van de San Francisco Giants.
Bij beide wedstrijden demonstreerden de spelers tegen racisme en geweld. Voor het begin toonden de honkballers een groot spandoek uit solidariteit met Black Lives Matter. Een boodschap van de acteur Morgan Freeman over sociaal onrecht schalde door het lege stadion. Alle spelers in Washington stonden daarna bij het volkslied weer op.
In Los Angeles daarentegen bleven aanwinst Mookie Betts (Dodgers) en enkele stafleden van de Giants ook tijdens het volkslied op een knie zitten, zeer tegen de wil van president Donald Trump. Hij vindt het een gebrek aan respect voor het land en de Amerikaanse vlag. De meeste spelers droegen ook slogans op hun mouwen. Black Lives Matter en United for Change viel er te lezen. Op de achterkant van de werpheuvel was het logo van de MLB veranderd in BLM.
American footballer Colin Kaepernick was in 2016 de eerste sporter die, als protest tegen racisme en politiegeweld tegen zwarte Amerikanen, besloot om te knielen tijdens het Amerikaanse volkslied. De afgelopen weken werd deze vorm van protest wereldwijd overgenomen, naar aanleiding van de dood van George Floyd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Turkse sprinter Kayhan Özer op EK indoor in Istanboel: ‘Ik loop voor mijn overleden vrienden en mijn land’
Het Nederlandse team wilde bij de EK indoor in Istanboel niet voorbijgaan aan de zware aardbevingen die het land troffen. Turkse atleten in rouw komen tot en met zondag uit om overleden vrienden te eren. ,,De eerste dag en tweede dag heb ik niet eens aan trainen gedacht. Mijn verdriet was te groot.” -
Jeffrey Herlings na MXGP-rentree in Argentinië: ‘Hier had ik vooraf voor getekend’
Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft indruk gemaakt bij zijn rentree in de MXGP. Na een jaar zonder wedstrijden vanwege een gebroken hiel eindigde de Brabander zondag bij de openingswedstrijd in Argentinië op zijn KTM als tweede, achter de Spaanse winnaar Ruben Fernandez. -
Britt Weerman stunt met zilver bij het hoogspringen op EK indoor
Britt Weerman heeft op de EK indooratletiek in Istanboel gestunt met het veroveren van de zilveren medaille bij het hoogspringen. De 19-jarige atlete kwam tot een hoogte van 1,96, een evenaring van haar Nederlands record. Daarmee troefde ze alle andere finalisten af, behalve topfavoriete Jaroslava Majoetsjich uit Oekraïne. Die wist als enige 1,98 te halen. -
Podcast De Pacer | Joop Raaphorst (81) over een leven lang lopen en zijn 25ste CPC Den Haag
Joop Raaphorst mag dan 81 jaar zijn, hij loopt nog altijd driemaal in de week, en dan vindt hij het ook belangrijk dat zijn hardloopstijl er keurig en netjes uitziet. Vlak voor zijn 25ste deelname aan de CPC Loop Den Haag schuiven we bij hem aan voor sportanekdotes van soms wel decennia oud, vertelt met een fijn Haags accent. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
PREMIUMEnergie14
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
-
-
Met video
Ierland boekt op imponerende wijze eindzege Six Nations
De Ierse rugbyers hebben de Six Nations gewonnen. Ierland won de laatste wedstrijd met 29-16 van Engeland en bleef zo in de eindstand Frankrijk voor. De Ieren schreven het toernooi van 2023 op hun naam met een zogeheten grand slam; ze wonnen alle wedstrijden. Ze eindigden met 24 punten voor Frankrijk (20) en Schotland (15). -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.