Waterpoloërs starten OKT met nipte zege op Duitsland
Morgen tegen KroatiëDe Nederlandse waterpoloërs hebben hun eerste wedstrijd op het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam in winst omgezet. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer versloeg Duitsland vooral dankzij een sterke eerste helft met 11-10 (5-2, 3-2, 2-2, 1-4). Jorn Muller was de topscorer bij Oranje met vier doelpunten, Kjeld Veenhuis maakte er drie.
Delen per e-mail
De waterpoloërs nemen het maandag op tegen Kroatië, op papier de sterkste opponent in groep B. Oranje speelt daarin ook tegen Roemenië, Frankrijk en Rusland. De top 4 van de poule plaatst zich voor de kwartfinales. Op het OKT in Rotterdam worden de resterende drie startbewijzen voor de Olympische Spelen van Tokio verdeeld. De Nederlandse mannen deden in 2000 voor het laatst aan de Spelen mee.
Muller opende in het lege Zwemcentrum Rotterdam al binnen een halve minuut de score. De waterpoloërs begonnen heel scherp en liepen snel weg bij Duitsland, mede dankzij een doelpunt van midvoor Jorn Winkelhorst. Hij overwoog vorig jaar nog even om zich tot Duitser te naturaliseren, maar kwam daar al snel op terug. Na een paar stevige gesprekken met Van der Meer en de Nederlandse selectie keerde Winkelhorst onlangs terug bij Oranje.
De waterpoloërs stonden halverwege met 8-4 voor, maar verspeelden de zege nog bijna in het tweede deel van de wedstrijd. Bij 10-9 en met een man meer in het water vroeg bondscoach Van der Meer een time-out aan. Hij besloot een variant te spelen, waaruit Thomas Lucas tot scoren kwam. Het bleek de winnende treffer, ook al kwamen de Duitsers al snel weer terug tot 11-10.
De Nederlandse waterpolovrouwen plaatsten zich vorige maand op het OKT in Triëst voor de Spelen. De mannen, die niet tot de wereldtop behoren, moeten in Rotterdam boven zichzelf uitstijgen om ook naar Tokio te mogen.
Turkije werd op de openingsdag van het OKT uit het toernooi gehaald vanwege een aantal coronagevallen binnen de selectie. Daardoor strijden elf in plaats van twaalf landen om de drie tickets.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Waterpolo-international Lindhout: ‘Liever een dromer die tegen reuzen vecht dan een realistische denker’
Waterpolo-international Robin Lindhout (30) werd in het najaar geveld door corona en was net op tijd hersteld voor zijn bruiloft. Nu strijdt hij met Oranje om een olympisch ticket. -
Masters Augusta opgeschrikt: topfavoriet en titelverdediger naar huis
Justin Rose heeft ook na de tweede ronde van de Masters de leiding, maar hij zag zijn riante voorsprong van vier slagen uit de openingsronde wel verdampen. Schok van de dag was de uitschakeling van Dustin Johnson, titelverdediger én nummer 1 van de wereldranglijst. -
Nederlands judosucces in Antalya: Polling pakt goud op Grand Slam
Kim Polling heeft een gouden medaille veroverd op de Grand Slam in Antalya. De Groningse judoka was de sterkste in de gewichtsklasse tot 70 kilo. Daarmee beleefde Polling een perfecte generale voor de EK die over twee weken beginnen in Lissabon. -
Igbokwe accepteert schorsing van 30 maanden wegens doping
Obi Igbokwe heeft een schorsing van dertig maanden geaccepteerd wegens het overtreden van het dopingreglement. -
Imagoschade op de werkvloer: schuld bekennen of niet?
Na een leugen over de formatie heeft de reputatie van premier Rutte een flinke deuk opgelopen. Soortgelijke incidenten doen zich natuurlijk ook op het werk voor; iemand maakt een fout (klein of groot), liegt daarover en het komt uit. Hoe gaan we om met blunders, en moet je eigenlijk schuld bekennen? Experts vertellen.
-
Toch samen tijdens de lockdown: zo spreek je online af in virtual reality
Nu de lockdown zich nog langer uit lijkt te strekken, beginnen we de sociale uitjes steeds erger te missen. Een uitgelezen moment om in virtual reality te duiken, want met een vr-bril kun je elkaar toch ontmoeten, zonder risico op een coronabesmetting. -
AUTOTEST
Test Dacia Sandero: logisch, praktisch en scherp geprijsd
De Dacia Sandero is misschien wel de slimste nieuwe auto van dit moment: hij biedt meer ruimte en een betere uitrusting voor een lagere aanschafprijs. Bovendien rijdt hij verdienstelijk en is hij voordelig in het gebruik. -
Moto2
Quartararo wint GP van Doha, Bendsneyder in de punten in Moto2
Fabio Quartararo heeft de overwinning gegrepen in de Grote Prijs van Doha in de MotoGP. De Yamaha-coureur passeerde in de tweede race van het seizoen met nog vier ronden te gaan de verrassende leider Jorge Martín uit Spanje en hield de koppositie vast. Johann Zarco finishte op zijn Ducati als tweede, voor zijn ploeggenoot Martín bij Pramac Racing.