2,75 miljoen euro steun om Arnhemse cultuursector overeind te houden in coronatijd
ARNHEM - Arnhem trekt opnieuw geld uit voor steun aan de culturele sector in de stad: 2,75 miljoen euro. ,,Hiermee kan Arnhem de meer dan honderd culturele instellingen, honderden makers en duizenden beoefenaars van kunst in de vrije tijd ondersteunen”, stelt verantwoordelijk wethouder Cathelijne Bouwkamp.
Het is de ‘tweede ronde’ van de noodhulp aan de cultuursector, die vanwege de coronamaatregelen al maanden stil ligt en nagenoeg zonder inkomsten zit. Musea zijn noodgedwongen gesloten, podia mogen geen publiek ontvangen, gezelschappen kunnen niet optreden. In december werd daarom al 1,4 miljoen euro uitgetrokken om de bedrijfstak overeind te houden.
Veilig en verantwoord weer open
Zo houden we ons diverse culturele aanbod overeind
Arnhem fungeert in dezen als een soort doorgeefluik. De gemeente krijgt het geld van de rijksoverheid. Net als in december is het Arnhemse bedrag een deel van de honderden miljoenen die minister Ingrid van Engelshoven van Cultuur verdeelt over alle gemeenten. ,,Nu de coronacrisis ook de culturele sector in haar greep heeft, is het de taak van de overheid om de sector voor nu en de toekomst overeind te houden”, vindt Bouwkamp.
Bij het verdelen van de 2,75 miljoen gaat het niet alleen om noodhulp voor instellingen en makers. Er wordt ook geld gestoken in maatregelen die het instellingen mogelijk maken straks veilig en verantwoord weer open kunnen gaan als het is toegestaan. Innovatie op de langere termijn is een andere bestemming voor het geld. Daarvoor is gekozen in overleg met de sector.
Wat heb je nodig?
,,We hebben de afgelopen tijd vele gesprekken gevoerd met cultuurmakers over de gevolgen van corona”, legt de wethouder uit. Daarbij zijn bijvoorbeeld vragen aan de orde gekomen als: wat doet het met je als de zalen leeg blijven en de opdrachten opdrogen? Wat heb je nodig om klaar te staan als straks alles weer opengaat? Bouwkamp: ,,De antwoorden waren waardevol en leerzaam en we hebben ze ter harte genomen.”
In het kader van noodhulp reserveert Arnhem 800.000 euro voor het opvangen van exploitatietekorten bij instellingen. Particuliere theaters, musea en onder meer organisaties krijgen financiële steun voor kunstlessen steun. En net als bij de ‘eerste ronde’ krijgen amateurkunstorganisaties eenmalig 1000 euro.
Extra geld voor kleine projecten
Organisatoren van een festival of evenement die aanhikken tegen de risico’s krijgen ondersteuning, zodat ze toch ‘op een veilige en verantwoorde manier’ verder kunnen. Verder is er hulp voor de tijdelijke huisvesting van makers in de creatieve sector, scholing van zzp’ers en is er extra geld voor kleine projecten.
,,Zo houden we ons diverse culturele aanbod overeind voor het moment dat we weer naar buiten mogen: musea, voorstellingen, festivals, straatevenementen en alles wat cultuur nog meer te bieden heeft”, is de overtuiging van Cathelijjne Bouwkamp.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMUpdate1
Weg is vrij voor bouw 430 huizen in stadspolder, hardnekkig verzet tegen ‘uiterst dom plan’ gebroken
Arnhem krijgt er 430 woningen bij in Stadsblokken en Meinerswijk. De Raad van State heeft woensdagochtend de bezwaren van Milieudefensie en Stichting Kloppend Stadshart tegen de bouwplannen in de uiterwaarden van de Nederrijn afgewezen.Arnhem -
PREMIUM
Schuldbewuste Vitesse-hooligan hoeft tóch niet de cel in na mishandeling steward: ‘Heb mijn leven gebeterd’
Een 23-jarige man uit Oosterbeek is door het gerechtshof in Arnhem veroordeeld tot een taakstraf van 40 uur vanwege de mishandeling van een steward. Tijdens de wedstrijd tussen Vitesse en SC Heerenveen, die werd gespeeld op 8 mei 2022, zou hij de suppoost tegen het hoofd hebben getrapt.Arnhem -
Honderd supporters Vitesse halen verhaal bij clubleiding op Papendal: ‘Klaar mee’
Circa honderd aanhangers van Vitesse hebben dinsdagavond een vergadering van de clubleiding onderbroken op het trainingscomplex op Nationaal Sportcentrum Papendal. Ze uitten daar onder meer hun onvrede over de zogenoemde stadionkwestie.Arnhem -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
29
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties.
-
PREMIUM
‘Let op nepbrieven en telefoontjes’: Arnhemse huurders gewaarschuwd voor datalek
Persoonlijke gegevens van huurders van de Arnhemse woningbouwcorporatie Vivare zijn mogelijk in handen gekomen van oplichters. Klanten die eerder uitgenodigd zijn voor klanttevredenheidsonderzoeken wordt daarom aangeraden extra goed te letten op de afzender van brieven, telefoontjes en mails die ze ontvangen.Arnhem -
-
-
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
PREMIUM
Zevenaar positief over gezamenlijk Liemers zwembad, maar waar moet het komen? ‘Als het komt, dan in Zevenaar’
Zevenaar wil best praten met Liemerse gemeenten over een gezamenlijk zwembad, zo betoogde de gemeenteraad woensdagavond. Al heeft de helft van de Zevenaarse politieke partijen één vurige wens: het zwembad moet in hun gemeente blijven.Westervoort
In samenwerking met indebuurt Arnhem