27 boetes in Nijmegen voor schenden avondklok
NIJMEGEN / ARNHEM / BERG EN DAL- In Nijmegen zijn zaterdag 27 mensen bekeurd voor het schenden van de avondklok. Daarvan waren er zeven avondklokbonnen voor een groepje jongeren uit stadsdeel Lindenholt. Dat groepje was al eerder in beeld vanwege hun gedrag, zegt burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen.
Delen per e-mail
In totaal werden er in de veiligheidsregio Gelderland-Zuid 100 bekeuringen, waarvan 45 bij de verkeerscontrole zaterdagavond op de snelweg A2 bij Zaltbommel.
Mensen hebben zich keurig aan de regels gehouden, zegt burgemeester Bruls, tevens voorzitter van het Veiligheidsberaad. ,,De paar die wel naar buiten gingen en dachten ‘het zal zo’n vaart niet lopen’, ja jammer dan, die zijn bekeurd. Want we willen niet dat mensen bij elkaar op bezoek gaan. Daar zijn momenteel de meeste besmettingen. Ik hoop dat wie bekeurd is, er flink over vertelt.’
Aanhouding
In Arnhem deelde de politie 24 boetes uit voor het schenden van de avondklok. Een Arnhemmer werd aangehouden omdat agenten hem later op de avond nogmaals op straat tegen kwamen. In Wijchen werden 9 mensen die na 21.00 uur op straat waren zonder geldige reden op de bon geslingerd.
In Beuningen waren 3 mensen de klos, in Berg en Dal 2 en in West Maas en Waal ook 2. In Druten werden 40 automobilisten gecontroleerd, maar werden er geen bekeuringen uitgedeeld. De bestuurders hadden allen een geldige reden om op pad te zijn, meestal vanwege het werk. In het gebied Doesburg en Rheden werden in totaal 5 bekeuringen uitgedeeld. In Tiel werd een klein groepje jongeren aangepakt.
Arnhems burgemeester Ahmed Marcouch, voorzitter van de veiligheidsregio Gelderland-Midden toont zich uiterst tevreden over de manier waarop mensen zich aan de avondklok hebben gehouden. In de gemeenten rondom Arnhem werden vrijwel geen boetes uitgedeeld, zegt hij. ,,Je zag in Arnhem wel drukte op straat rond kwart voor negen. Mensen haastten zich naar huis om negen uur binnen te zijn. Vanaf kwart over negen waren de meeste straten vrijwel uitgestorven”, aldus de Arnhemse burgemeester.
Dringend beroep
Marcouch doet een dringend beroep op inwoners zich aan de coronamaatregelen te houden. ,,De pakkans is groot. Het is rustig op straat waardoor de politiemensen aandacht kunnen schenken aan de mensen die op straat zijn. Heb je geen reden dan krijg je een boete van 95 euro. Maar ik vind het belangrijker dat mensen zich aan de regels houden opdat de besmettingscijfers snel naar beneden gaan en de basisscholen over twee weken weer open kunnen. Dat moeten we met elkaar zien te fiksen. Daarom moeten mensen hier elkaar ook op aanspreken en elkaar waarschuwen om vanaf 21 uur binnen te blijven”, aldus Marcouch.
Minder
Landelijk deelde de politie 3600 boetes uit, er werden 25 mensen aangehouden. Het beeld op straat was na de ingang van de avondklok overwegend rustig. Er kwam afgelopen nacht 20 procent minder meldingen binnen in vergelijking met een normale zaterdag. Van de mensen die zijn gecontroleerd had 80 procent de juiste papieren bij zich.
De politie deelt geen regionale cijfers. Dat is te veel werk, zegt een landelijke woordvoerder. Bij een grote verkeerscontrole controle op de A2 bij Zaltbommel werden zaterdag tussen 21.00 en 23.00 uur 45 boetes uitgedeeld aan automobilisten, die zich niet aan de avondklok hielden.
Zonder pardon
Overal werd streng gecontroleerd. Agenten gingen niet in discussie. Wie de regels overtrad kreeg zonder pardon een boete. Ook burgemeester Mark Slinkman van de gemeente Berg en Dal is blij dat het in zijn gemeente zo rustig is gebleven en dat ‘ingrijpen gelukkig niet nodig was’.
,,De inwoners van Berg en Dal zetten samen de schouders eronder", laat Slinkman zondagochtend weten. ,,Dat is een teken van solidariteit. Het is ook een mooi signaal voor bijvoorbeeld de noodlijdende horeca. Samen ervoor zorgen dat het zo spoedig mogelijk voorbij is.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video
Terrassen in Oosterbeek en Arnhem ‘open’ uit protest tegen coronabeleid
OOSTERBEEK - Robert van Silfhout heeft dinsdag het terras van zijn restaurant Schoonoord in Oosterbeek geopend uit protest tegen het coronabeleid van het kabinet. De horeca zegt de terrassen verantwoord te kunnen openen, maar krijgt telkens nul op het rekest in Den Haag. -
22
Driekwart van commando's in spe haalt de opleiding niet, waarom is dat?
Misschien is de opleiding van de Korps Commandotroepen wel de zwaarste die er is. Ongeveer 80 procent van de kandidaten haalt de eindstreep niet eens. Universitair hoofddocent Ruud den Hartigh werkt nu samen met zijn team aan een oplossing. Door de commando’s in spe te volgen en de data te analyseren, hopen ze erachter te komen wat de grote uitval veroorzaakt. -
Huiseigenaar betaalt geen boete meer als gasaansluiting wordt verwijderd
Consumenten hoeven niet te betalen wanneer ze hun gasaansluiting laten verwijderen. Dat heeft toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De verwijderkosten van de gasaansluiting worden in plaats daarvan betaald door iedereen die nog wel op het gasnet is aangesloten, via de periodieke aansluitvergoeding. -
Vitesse haalt meer dan 3100 euro op voor natuurbescherming en -behoud
ARNHEM - Met een speciale uitverkoop van supportersartikelen heeft de Arnhemse voetbalclub Vitesse in een dag meer dan 3100 euro bijeengebracht voor natuurbehoud en -bescherming. Het geld is bestemd voor Burgers’ Zoo Conservation, een stichting van de dierentuin in Arnhem. -
Henk en Marit van Biljartcentrum Renkum zetten terras uit en breken hem ook snel weer af
RENKUM/HEELSUM- Henk Flipsen en zijn partner Marit toonden zich deze dinsdag met hun Biljartcentrum Renkum solidair met de landelijke protestactie tegen het gesloten houden van terrassen.
-
PREMIUM
Brandweer vreest voor extra afhaken vrijwilligers door coronacrisis
ARNHEM - De brandweer vreest door de coronacrisis vrijwilligers kwijt te raken. Het gemis aan sociaal onderling contact breekt brandweerlieden op. -
3
Dit café vraagt extreem bedrag voor een kop koffie: ‘Krijg ik er een ticket naar Rome bij?’
Een café in het Australische Melbourne heeft een bijzonder kopje koffie op de menukaart staan. Vooral de prijs springt in het oog: 198 Australische dollars, omgerekend zo'n 123 euro. Toch zijn er klanten die het kostbare goedje graag willen proberen. -
Arnhem wil ‘boodschappenboete’ bij uitkering bliksemsnel afschaffen
ARNHEM - Een ruime gemeenteraad van Arnhem wil dat mensen met een uitkering giften van een bekende of een familielid niet meer hoeven op te geven als inkomen bij de gemeente zolang het bedrag niet meer bedraagt dan 1.200 euro per jaar.
In samenwerking met indebuurt Arnhem